Trans Germany: pierwszy etap dla Sausera

thumb_trans-germany-01-1
Uważany za tegorocznego faworyta wyścigu Sasuer pokonał etap otwierający wyścig, gdzie do przejechania było 73 km w 3 godziny i 5 minut. O ponad 1 minutę wyprzedził drugiego zawodnika na mecie. Sauser wygrał Trans Germany w 2010 i 2011 roku i chętnie po raz trzeci powtórzyłby ten wynik. Warto dodać, że jest on także aktualnym mistrzem świata w maratonie MTB. Brązowy medalista igrzysk olimpijskich z 2000 roku jest wyjątkowo silny i dobrze zmotywowany do zwycięstwa.

Co ciekawe, w pierwszej części dzisiejszego etapu to David George był szybszy i pierwszy zameldował się na premii górskiej na Imberger Horn – dzięki temu to on otrzyma zieloną koszulkę najlepszego górala.

Na mecie Sauser przyznał, że był to „dość trudny początek – tak samo jak w zeszłym roku, miałem problemy z wbiciem się na wysokie obroty na pierwszym podjeździe. Na szczęście etap był długi, a ja jechałem coraz lepiej”.

Wśród kobiet zwyciężyła Milena Landtwing. Zawodniczka ta zajmowała trzecie miejsce na poprzednich dwóch edycjach Trans Germany, a teraz po raz pierwszy założy różowa koszulkę liderki. Pomimo złapania gumy zawodniczka zespołu Centurion-Vaude przyjechała o blisko 2 minuty przed zwyciężczynią z ubiegłego roku – Pia Sundstedt (Craft-Rocky Mountain). Trzecia dojechała Silke Schmidt (notebooksbilliger.de).

W wyścigu jadą także Polacy – Lary Zębatka vel Tomasz Kubiak zajął 36 miejsce, a Dariusz Mirosław był 70 na 272 sklasyfikowanych zawodników w kategorii mężczyzn. Niestety, obaj panowie mieli problemy na trasie – Lary urwał koszyk na bidon (wykręcone gniazdo śruby w ramie) – przez co cały etap musiał jechać tylko na jednym bidonie, natomiast Darek łatał dziurawe opony Schwalbe…

thumb_trans-germany-01-2

Wyścig Trans Germany potrwa do soboty, zapowiadają się jeszcze 3 dni ostrego ściągania. Warto dodać, że startuje tutaj blisko 600 zawodników i zawodniczek z kilkunastu krajów – 272 w kategorii mężczyzn, 48 wśród kobiet, 202 w „masters 40+” oraz 59 w „masters 50+”.