Puchar Świata #3 - Nove Mesto - Zwycięstwo Julie Bresset w Elicie Kobiet

W tym wyścigu jedno było pewne - nie było nic pewnego. Po starcie uformowała się czołówka z Julie Bresset, Mają Włoszczowską, Kateriną Nash i Katrin Leuman. Nic jednak nie było do końca przesądzone, ponieważ na poszczególnych okrążeniach dochodziło do ciągłych przetasowań, a odległości pomiędzy kolejnymi Paniami wpadającymi na sekcje specjalne były tak niewielkie, że nie można było o niczym przesądzać. Pierwsze okrążenie - docieram na Rock'n'Rolla i rozlega się zapowiedź konferansjera że jako pierwsza jedzie Czeszka. Publika szaleje. Maja Włoszczowska na trzeciej pozycji.

nove-mesto-elitak-2012-003

nove-mesto-elitak-2012-012

Na drugim okrążeniu Maja mijając mnie na najbardzej stromym podjeździe wychodzi na drugą pozycję, ale to widać nie był jej szczęśliwy dzień. Stawka raz się rozciągała, by po kolejnym okrążeniu znowu dojść do siebie. Kolejne okrążenie i Maja mija moje stanowisko na 6 pozycji. Widać że jechała na swoje 100% możliwości, ale widocznie to nie ten dzień. Zmieniam stanowisko na skocznie i tam czekam aż pojawi się czołówka. Jest. Znowu wszystkie zawodniczki jedna za drugą. Wzmaga się niesamowity doping, bo reprezentantka Czech ciągle w czołówce. W pierwszej grupie jest także Maja.

nove-mesto-elitak-2012-453

Pozostałe zawodniczki docierają dopiero po dłuższej przerwie, a odstępy między nimi są coraz dłuższe. Zmieniam lokalizację na nowo dodaną miejscówkę o nazwie BMX, która jest niczym innym tylko efektownym zjazdem z kilkoma hopkami, na których co rusz zawodniczki wylatują w powietrze, za co są nagradzane owacjami od publiczności. Takiej publiki nie ma chyba nigdzie na świecie.

Docieram szybko na metę i w momencie, gdy wpadam do sektora na ostatniej prostej pojawia się Julie Bresset - nowa liderka klasyfikacji generalnej Pucharu Świata. Pół minuty po niej pojawi się Irina Kalentieva, a 20 sekund później publika dostaje szału - na mecie melduje się Czeszka Katerina Nash. Maja Włoszczowska ostatecznie kończy rywalizację na 7 pozycji i w klasyfikacji generalnej zamuje 3 miejsce.

 nove-mesto-elitak-2012-683

1. Julie Bresset - BH-SR Spuntour - Peisey Vallandry 1:29:17

2. Irina Kalentieva - Topeak Ergon Racing Team 1:29:46

3. Katerina Nash - Luna Pro Team 1:30:05

4. Georgia Gould - Luna Pro Team 1:30:16

5. Blaza Klemencic - Felt Oetzal X-Bionic Team 1:30:16

6. Catharine Pendrel - Luna Pro Team 1:30:27

7. Maja Włoszczowska - CCC Polkowice 1:30:34

8. Dunn-Rita Dahle Flesjaa - Multivan Merida Biking Team 1:30:49

9. Marie-Helene Premont 1:31:28

10. Emily Batty - Subaru Trek 1:32:13

27. Magda Sadłecka - CCC Polkowice 1:36:20

67. Michalina Ziółkowska -1 okrążenie

Kolejna edycja Pucharu Świata i kolejny organizacyjny sukces. Wypadało by sparafrazować pewną reklamę - Czechom Gratulujemy Pucharu Świata (abstrahując od piwa, które nie tylko mają lepsze od naszego, ale i tańsze). 

Jeszcze dziś bogate galerie zdjęć z imprezy...

AKTUALIZACJA: Ostatnie info nt. stanu zdrowia Ani Szafraniec - skończyło się na silnych potłuczeniach. Było podejrzenie urazu obojczyka, ale na szczęście skończyło się na strachu - już wyszła ze szpitala i wraca do Polski. Nie wiadomo co ze startem Ani za tydzień w PŚ we francuskim La Bresse.


komentarze

WiadomościWszystkie

WydarzeniaWszystkie

kontakt

velonews.pl
  • ,
  • redakcja(USUŃ)@(USUŃ)velonews(USUŃ).pl