Scrub Components Alchemy - złoto z ołowiu?

scrub-rotors-alchemy-mechanical-disc-brake

Mechaniczne zaciski? Po co? Hamulce hydrauliczne są już na tyle małe i lekkie, że ich mechaniczne odpowiedniki już dawno odeszły do lamusa (choć niektórzy z nas w dalszym ciągu preferują je od hydraulicznych). Dlaczego więc Scrub pozornie robi krok w tył?

Odpowiedź jest prosta - dla rowerów przełajowych oraz w przyszłości dla rowerów szosowych. Coraz większa liczba przełajówek jest wyposażana w tarcze a rozwiązanie polegające na zamianie naciągu linki na pracę hydrauliki nie jest najszczęśliwsze nie tylko w kwestii wagowej, ale również komplikacji całego układu związanej z koniecznością instalacji niezbędnych pośredników.

Chris LaCasce - właściciel Scruba powiedział: "Naszym celem było stworzenie projektu, który byłby zbliżony do zacisków hydraulicznych, ale żeby wyglądał inaczej i był lżejszy niż to, co jest w tej chwili dostępne. No i chcieliśmy zrobić to w stylu Scruba".

Prace trwają od 9-ciu miesięcy a celem jest stworzenie modelu przełajowego jeszcze przed rozpoczęciem sezonu. Deadline ustawiono na Sierpień, ale jeszcze nic pewnego, czy uda się ten cel zrealizować.
Największym problemem był dwustronny ruch. Jak widać były po temu przyczyny, że nikt tego wcześniej nie zrobił. Przeszliśmy przez 4 lub 5 kompletnych zmian w projekcie, ale myślę że mamy całkiem zgrabny pomysł na rozwiązanie problemu. I oczywiście ciągle obowiązują nasze kryteria elegancji i lekkości.

W pierwszej kolejności na światło dzienne wyjdzie model do przełajówek. Być może ten sam zostanie ostatecznie zatwierdzony do użycia w rowerach szosowych, ale to okaże się po przeprowadzeniu testów. Być może będzie to zupełnie nowy model. To samo dotyczyć będzie wersji MTB.

Scrub podjął wyzwanie i możemy się spodziewać czegoś fantastycznego. Cechy nowego rozwiązania jakich możemy się spodziewać to:

- Brak jakichkolwiek ograniczeń
- Prawdziwy dwustronnie pracujący zacisk
- Ultra lekki system dla rowerów przełajowych, szosowych lub górskich
- Bezpośrednia kompatybilność z klamkami szosowymi

Na więcej informacji przyjdzie nam jeszcze chwilę poczekać...
Dystrybutorem firmy Scrub w Polsce jest Sime Promotion

 


komentarze

WiadomościWszystkie

WydarzeniaWszystkie

kontakt

velonews.pl
  • 34-300 Żywiec, Folwark 21/25
  • redakcja(USUŃ)@(USUŃ)velonews(USUŃ).pl