Unikalny rower Look 695 na 25-lecie karbonu!

thumb_look-695-25


W 1986 roku LOOK zaprezentował pierwszą karbonową ramę – model KG86. To właśnie wtedy widzieliśmy pojedynek w Tour de France między Bernard Hinault a Greg LeMond – obaj zawodnicy drużyny La Vie Claire ujeżdżali rowery LOOK KG86. I właśnie ta nowa rama przyniosła szczęście Gregowi LeMond.

Na nowo zaprojektowana rama w karbonowym wykończeniu 3k, model 695 ‘25’ Collection Unique jest limitowaną edycją ram, które zostały wykonane na upamiętnienie właśnie pierwszego zwycięstwa Grega LeMond w Tour de France oraz na 25-lecie działalności firmy LOOK w innowacyjnych karbonowych technologiach.

Rama 695 w ramach tej unikatowej kolekcji dostarczana jest razem z kompletem letniej odzieży rowerowej przygotowanej specjalnie na tą okazję.

Przypomnijmy, że model LOOK 695 oferuje niezwykłą precyzję sterowania i zachowuje wysokie własności jezdne dzięki zintegrowanym elementom. Rama 695 jest specjalnie zaprojektowana, tak by włókna karbonowe były ułożone pod najbardziej odpowiednim kątem, w celu optymalizacji mechanicznych obciążeń.

Cała rama LOOK 695 jest dostarczana w pełni zintegrowanym pakietem, specjalnie zaprojektowana korba, mostek, stery, sztyca, i widelec.

Zintegrowana korba ZED 2 – dzięki 5 lat testów i badań stworzono najbardziej odpowiednie i sztywne połączenie w tej jakże ważnej, centralnej części roweru – to tu kolarz przekazuje swoją energię. Korby ZED 2 są wykonane w pełni z jednego kawałka karbonu – 2 ramiona + oś + pająk, przez to są niezwykle lekkie (320 gram) i sztywne, a wielkie łożyska suportu – powiększone do średnicy aż 65 mm zapewniają optymalne połączenie. Technologia insertów na końcach ramion korby pozwala na dostosowanie długości korb bez jej zmiany – do wyboru 170, 172,5 i 175 mm.

look-695-25-korba

Specjalnie zaprojektowany mostek C-STEM na potrzeby ramy LOOK 695 pozwala na efektywne kierowanie rowerem i zapewnienie odpowiednio wysokiej sztywności połączenia. Opatentowany nowy system regulacji kąta wysokości – od -9 st. do +13 st. pozwala na optymalne dopasowanie do kolarza. Dzięki odpowiednim materiałom, ta niezwykle sztywna konstrukcja waży tylko 160 gram.

look-695-25-mostek

Warto wspomnieć jeszcze o nowym widelcu HSC 7, który jest 15% sztywniejszy i 16% lżejszy od modelu HSC 6. Wykonany w 100% z 1 kawałka karbonu waży tylko 295 gram i spełnia standardy wyśrubowanej normy EN 14781. Specjalnie zaprojektowana rura sterowa typu tapered pozwala na odpowiednie umiejscowienie łożysk sterów i rozłożenie sił oraz zapewnia odpowiednią sztywność. 

look-695-25-widelec

Cały INTEGRATION PACK, jak nazywa to producent w modelu LOOK 695 składający się z ramy, korb, mostka, widelca i sztycy waży 2390 gram!

Rama przygotowana na specjalną okazję, 25-lecie działalności LOOK w dziedzinie ram karbonowych, może być także na życzenie klienta pomalowana i indywidualnie przygotowana dla odbiorcy.


komentarze

WiadomościWszystkie

WydarzeniaWszystkie

kontakt

velonews.pl
  • ,
  • redakcja(USUŃ)@(USUŃ)velonews(USUŃ).pl