Podnieś ręce do góry dla pięknego, uczciwego sportu!

BP_HandsUpPoster_A4_Polish_LR

Kampania, która po angielsku jest zatytułowana „Put Your Hands Up For Fair Honest Sport” wystartowała jednocześnie w ośmiu językach, a plakaty gotowe do wydruku i zamieszczenia na stronach internetowych czy w wystawach sklepowych są dostępne do pobrania tutaj. Plakaty zostały przygotowane w języku: angielskim, francuskim, niemieckim, włoskim, holenderskim, norweskim, portugalskim i polskim!

Kampania wystartowała 1 marca 2012 r. i będzie promowana w social mediach – na Facebooku, Twitterze oraz stronach partnerskich zespołów i organizacji współpracujących z Bike Pure. Plakaty zostały przygotowane z wielką pomocą rosnącej liczby globalnych Ambasadrów Bike Pure w wielu krajach, którzy pomogli w tłumaczeniu, wymowie i efektywności kampanii plakatowej.

Współzałożyciel Bike Pure, Andy Layhe powiedział „To bardzo ważne, że promujemy etyczne zachowania w sporcie, a podstawowym celem działalności fundacji jest przekazanie młodym kolarzom informacji, że nie trzeba oszukiwać, aby odnieść sukces. Edukacja jest kamieniem węgielnym, podstawą w walce z dopingiem i innymi nieetycznymi zachowaniami w sporcie”.

Layhe dodaje jeszcze „Przekazujemy prostą wiadomość o tym jak ważna jest uczciwość i czystość w sporcie.  W świecie, w którym znaczenie sportowych wartości i etyki znacząco maleje jest niezwykle ważne, by promować pozytywne zachowania, przekazywać takie wiadomości. Chcemy zachęcić ludzi do aktywnego działania na rzecz uczciwości w sporcie – mogą podzielić się plakatem z przyjaciółmi poprzez e-mail czy Facebook, na swoim profilu na Twitterze, blogu, stronie internetowej czy gdziekolwiek indziej. Można go także wydrukować i umieścić w pomieszczeniach klubowych czy w lokalnym sklepie rowerowym, wszędzie tam, gdzie chcesz pokazać że dbasz o swój sport”.

„Mamy nadzieję, że te plakaty będą służyły zapoczątkowaniu rozmów o poprawie etyce sportowej, dlatego pytamy ludzi, kto może podnieść rękę i tym samym przyczynić się do uczciwego sportu i nieść to przesłanie dalej. Każda osoba może mieć swój wkład w promocję sportu sprawiedliwego, uczciwego, zgodnego z zasadami – po prostu fair.”

Kampania ta jest dumnie wspierana przez firmę Lemond Fitness oraz GalibierVelo.com. Szef Lemond Fitness, trzykrotny zwycięzca Tour de France – Greg Lemond tak komentuje to wydarzenie „Lemond Fitness całkowicie wspiera tą kampanię, a osobiście jestem niezwykle dumny z tego że możemy pomóc organizacji takiej jak Bike Pure w ich wysiłkach na rzecz promowania i wspierania czystego sportu. To wspaniałe być częścią walki przeciwko oszustwu w sporcie”.

Plakaty są do pobrania w różnych formach dystrybucji, do wydruku i do przesłania mailem. Już niedługo mają pojawić się także inne wersje językowe. Wersja polska:

Bike Pure pragnie podziękować wszystkim ambasadorom, którzy pomogli w tłumaczeniu oraz Mariannne Westacott za projekt i wykonanie plakatów.

Już niedługo rozpocznie działalność oficjalny polski fan page Bike Pure na Facebooku. Prosimy o śledzenie informacji na VeloNews.pl.


komentarze

WiadomościWszystkie

kontakt

velonews.pl
  • ,
  • redakcja(USUŃ)@(USUŃ)velonews(USUŃ).pl