Colnago C59 Ottanta - 80 lat Ernesto Colnago

Rower ten zaiste jest specjalny - umieszczono na nim pierwsze logo Colnago, powstałe w latach pięćdziesiątych, do tego grafika na mufach w stylu Arabesque przeniesiona żywcem z lat siedemdziesiątych, jednak rama wykonana już z włókna węglowego z przykręconymi do niej komponentami Campagnolo Super Record 11s EPS. Tak właśnie łączy się tradycję wypływającą z przeszłości z przyszłością.

c59-1

Maszyna nazywa się C59 Ottanta, co po włosku znaczy osiemdziesiąt i dokładnie tyle sztuk wyszło tego cuda. To jednak nie koniec specjałów po włosku. Maszyna posiada wykończenie ze złota, a na główce ramy umieszczono oryginalne logo Orła i strzały, które zostało stworzone w 1954 roku. Inspiracją do jego stworzenia był nagłówek w lokalnej gazecie, w którym użyto określenia, że Colnago jest szybkie jak strzała, po wygraniu wyścigu na rowerze tej marki.

 

c59-2 c59-3
c59-4 c59-5

Pomimo że Ernesto stuknęła już 80-tka, ciągle jest zajęty w swoim biurze, woląc pracować niż świętować. Zawsze w biurze pojawia się pierwszy i ostatni z niego wychodzi. Większość ludzi w tym wieku cieszy się już dawno emeryturę, ale Ernesto jeszcze nie zamierza składać broni.

Jak sam powiedział: "Moje 80-te urodziny to pośredni sprint, a nie finisz wyścigu. Ciągle kocham pracować i tworzyć nowe rowery. Nie chcę ciasta ani wielkiego party, specjalny rower to mój sposób na dzielenie się urodzinami"

ernesto2

Kilka dni temu już ilość egzemplarzy uszczupliła się o 20 sztuk. W końcu dla kolekcjonera i miłośnika tej marki to nie lada gratka. Sądzę więc, że na dniach limit zostanie wyczerpany. Jeśli więc posiadasz odpowiedni zasób gotówki, to jest mała, ale zawsze szansa na załapanie się do grona szczęśliwców.

c59-geometria 

Specyfikacja
Koła  Campagnolo BORA Ultra Two  
Opony  Vittoria OPEN CORSA EVO CX Tubolar  
Kierownica  Colnago HB01 Carbon  
Mostek  Colnago Nemesis  
Siodło  Selle Italia SLR  
Grupa  Campagnolo Super Record EPS 11s 

Na koniec cena. Jak się spodziewacie tanio to raczej nie będzie. Za "jedyne" 65000 PLN można stać się jej posiadaczem. Jeśli jednak brakuje Ci niewielkiej kwoty, to dystrybutor dopuszcza możliwość niewielkiej negocjacji. Jednak i tak pewnie pozostanie fortuna do zapłacenia...


komentarze

kontakt

velonews.pl
  • ,
  • redakcja(USUŃ)@(USUŃ)velonews(USUŃ).pl