INgSOC - rowerowy koncept nie z tej ziemi

E3

Autorami projektu są Edward Kim i Benny Cemoli i co tu dużo mówić, pojechali na całego. Z wypowiedzi autorów wynika, że tworząc koncept czerpali inspiracje z aerodynamicznych rowerów triathlonowych, elastyczności obsługi tradycyjnych maszyn i zaawansowanej technologii hybrydowej łącząc wspomniane cechy w jeden super wydajny rower miejski, który wygląda po prostu niesamowicie.directing stiffness by orienting carbon fiber strains along a projected trajectory.

E1

Ramę zbudowano z włókna węglowego wzmocnionego polimerem, dzięki czemu uzyskano świetne proporcje wytrzymałości do wagi. Dodatkowe wzmocnienie oraz sztywność ramy osiągnięto poprzez odpowiednie ułożenie włókien węglowych wzdłuż planowanej trajektorii.

E2

Akumulator który zasila silnik, obsługuje także światła przednie i tylne, wykorzystywany jest również do ładowania urządzeń peryferyjnych służących do komunikacji, zabawy lub nawigacji. Co jednak najciekawsze za jego ładowanie odpowiedzialny jest sam użytkownik, który pedałując ładuje baterię zapewniając maksymalną efektywność i ekologiczność rozwiązania.

E4

Rower może pracować w 3 trybach - jako klasyczna konstrukcja wykorzystująca siłę nóg użytkownika, jak również wspomagająca jego pracę oraz wykorzystująca całkowicie napęd elektryczny.

Maszyna będzie także mogła być poddawana customizacji - będzie możliwość zmiany koloru ramy... 

Panel-01 Panel-03 Panel-05

Póki co, powstaje pierwszy egzemplarz tej maszyny, jednak planowana jest jego wypuszczenie na rynek. Z dostępnych jednak informacji wiadomo, że cena nie będzie niska...

źródło: www.yankodesign.com i exquisite-thesis.blogspot.com


komentarze

WiadomościWszystkie

kontakt

velonews.pl
  • ,
  • redakcja(USUŃ)@(USUŃ)velonews(USUŃ).pl