Dobre Sklepy Rowerowe Demo Day 2011

Jak co roku, wśród całej oferty udało się wyłowić kilka perełek. Z pewnością wielu z Was zainteresują nowe pancerze Gore Ultralight, które wkrótce znajdą się w sprzedaży. O samych pancerzach pisaliśmy przed ich oficjalną premierą, a teraz testuje je także Lary, więc za jakiś czas będziemy mogli opisać pierwsze wrażenia z ich używania. Jak na razie są to najlżejsze produkty tego typu na rynku, a przed ewentualnym zakupem może odstraszać jedynie cena, która do niskich nie należy. Jednak niska waga i możliwość uszczelnienia całego systemu są parametrami z powodu których warto rozważyć ich zakup.

gore

Kolejną nowością a w zasadzie nowościami są nowe wersje butów Sidi - najwyższe modele Ergo dla kolarzy szosowych i Dragon do MTB otrzymały numerek 3. Co w nich jest nowego? Drobiazgi, które jednak sprawią że będzie się je lepiej użytkować.

sidi ergo 3

W przypadku ergo jest to rozwiązanie Air Vent polegające na tym, że powietrze dostaje się od przedniej strony buta i wypływa przez otwór w podeszwie, dzięki czemu zawodnik ma cały czas wentylowaną stopę. Dostępna będzie także wersja wykonana dla teamu Liquigas w ich barwach. Będzie nieco droższa od standardowej, ale za to będziemy mieli możliwość poczuć się jak Ivan Basso, czy Sylwek Szmyd (gdyby jeszcze tylko naga taka była…)

sidi ergo 3

Z kolei Dragona 3 wyposażono w gumowy nosek, dzięki czemu będzie można dłużej cieszyć się butem. Przód buta w przypadku MTB jest narażony najbardziej na obtarcia. Dzięki temu prostemu zabiegowi, udało się zwiększyć jego wytrzymałość. Pozostałe parametry jak i podeszwa są takie jak w modelach tegorocznych.

sidi dragon 3

Lekkie zmiany dotyczą też modelu First amortyzatorów marki RST. Będą one dostępne z nowymi goleniami górnymi o 32mm średnicy. Przez ostatnie lata RST stara się odrabiać straty do liderów branży oferując coraz lepsze produkty, za dość przyzwoitą kasę. Choć w dalszym ciągu nie jest to wysoka półka sprzętu, to stosunek możliwości do ceny wypada dość korzystnie. W tej klasie sprzętu jest to dość ciekawa oferta.

rst first

Prezentowano także nową ramę Accent Peak w wersji 26 i 29. Jest to budżetowa aluminiowa konstrukcja dla zawodników dopiero rozpoczynających swoją przygodę ze ściganiem, którzy chcieliby spróbować swoich sił w tym sporcie, nie narażając się na duże wydatki. Wersję przedprodukcyjną ujeżdża Remik i będzie można za niedługo poczytać jego pierwsze uwagi na jej temat.

accent peak

accent peak

W przyszłorocznej ofercie znajdą się także dlugo oczekiwane szprychy Sapim Superspoke, o których pierwsze informacje przekazywaliśmy Wam ok 1,5 roku temu. W te szprychy zostaną zaplecione nowe super lekkie koła (waga kompletu ok. 1070g), wyposażone w piasty Macka i obręcze ZTR Podium, które także będą poddane testowi, w warunkach wyścigowych.

Pokazano także nowe modele kasków MET'a, piasty Dartmoora, siodełka Selle San Marco, a na hali już pełną ofertę rowerów Authora i resztę bogatej oferty Velo. Na zewnątrz była możliwość skorzystania z jazdy próbnej wybranymi modelami.

piasty dartmoor

author

Dziękujemy za zaproszenie i do zobaczenia za rok. Więcej zdjęć znajdziecie w naszej galerii. Zapraszamy...


komentarze

WiadomościWszystkie

kontakt

velonews.pl
  • ,
  • redakcja(USUŃ)@(USUŃ)velonews(USUŃ).pl