Pillar Mega Lite SS - nowa królowa niskiej wagi

Mega Lite SS jest nowością na 2012 tajwańskiego producenta i choć wydaje się to niemożliwe poprawia wynik Belgów o 0,2g na sztuce. Nowe szprychy ważyć będą jedynie 3,5g!!!. Samo zmniejszanie wagi byłoby pozbawione sensu, gdyby w ślad za nią szła wytrzymałość. W tym przypadku, podobnie jak w produktach Sapima, nic takiego nie ma miejsca.

mega_lite_ss

 

Model T ØD1 W ØD2 α H L Waga (260mm)
MEGA LITE SS 9.0mm 2.0mm 1.6mm 0.9mm 95° 6.2mm 170-310mm 3.5 g


Dzięki użyciu nowego materiału (choć w dalszym ciągu jest to stal) udało się uzyskać niesamowitą wytrzymałość na poziomie 1900 N/mm2, co stanowi wzrost o ponad 60% w porównaniu do rozwiązań stosowanych wcześniej (1200 N/mm2). Używając nowej techniki obróbki materiału, możliwe jest zejście ze średnicą szprychy z 2,0 do 1,3mm. Oczywiście teoretycznie... Nie mniej wynik musi budzić respekt. Nowy produkt Pillara osiągnął już prawie poziom wagowy szprych tytanowych. Prawie, bo te ostatnie potrafią ważyć ok 2,5g za sztukę, jednak ich zastosowanie w celach nazwijmy to "niegablotowych" jest wysoce dyskusyjne. 

wykres1
wykres2

Pillar od prawie 28 lat jest jednym z najbardziej liczących się na świecie producentów szprych. Miesięcznie zakład na Tajwanie opuszcza 1,5 mln sztuk szprych. Przez te wszystkie lata firma dorobiła się niezliczonej ilości patentów na technologię i produkty końcowe, a ciągłe badania i doskonalenie technik przynosi coraz ciekawsze rozwiązania.

pilar-produkcja

Oficjalnie nie znamy ceny nowej szprychy. Z informacji jakie do nas dotarły, można sądzić że będzie to poziom 200 USD za 32 sztuki. Na niższą cenę raczej nie ma co liczyć...


komentarze

WiadomościWszystkie

GalerieWszystkie

kontakt

velonews.pl
  • ,
  • redakcja(USUŃ)@(USUŃ)velonews(USUŃ).pl