Sukcesy Polaków na Maratonie Nowojorskim

thumb_maraton-nowojorski

Renata Kałuża z Zakopanego wygrała w konkurencji rowerów ręcznych (handcycle) z czasem 1h 49 min 49 sek. Polka po w tym powiedziała do mediów:  „Czuję się doskonale, aczkolwiek jestem bardzo zmęczona po takim dystansie i tak trudnej trasie”. Był to 10. maraton tej zawodniczki, jednak dopiero pierwszy w Nowym Jorku.

Atmosfera tego maratonu w Nowym Jorku jest niesamowita, na trasie 45 tysięcy uczestników dopinguje ponad 2 miliony kibiców! Trasa z mostami i wieloma wzniesieniami była jednak trudna. Zawodnicy podkreślają, że ludzie są w ogóle niesamowici na trasie, żywiołowo kibicują. Taki doping jeszcze bardziej uskrzydla do walki i pozwala przezwyciężać swoje słabości.

W konsulacie generalnym RP pojawił się także Robert Nowicki, który zajął szóste miejsce w kategorii „handcycle”. Drugie miejsce w tej samej konkurencji wywalczył Rafał Wilk z czasem 1h 14 min. Nowicki na mecie był zadowolony, ponieważ poprawił swoją pozycję sprzed dwóch lat o jedno oczko, trasę pokonał w 1h 32 min. Z rąk konsula generalnego Ewy Junczyk-Ziomeckiej odebrali oni pamiątkowe puchary.