Mistrzostwa Europy w Kolarstwie Torowym 2011 – medale Polaków

me-kolarstwo-torowe-2011-00

Polacy mogą być zadowoleni, z Mistrzostw Europy wracają z 3-ma medalami, chociaż wiadomo nadzieje były większe. Najmniej zadowolona może być Małgorzata Wojtyra, która po pierwszych trzech konkurencjach w omnium była na pozycji medalowej, natomiast w końcowych wynikach przegrała brązowy medal o 1 punkt! Na niedawnych Mistrzostwach Świata także otarła się o podium i zajęła, pechowe dla sportowca, 4-te miejsce.

W sprincie drużynowym mężczyzn pierwsze miejsce przed Polakami zajęli Niemcy, natomiast srebro zdobyli Francuzi. Z kolei w wyścigu punktowym kobiet naszą srebrną medalistkę wyprzedziła Rosjanka Jewginia Romaniuta, brąz natomiast zdobyła Czeszka Jarmili Machacova. W walce o złoty medal w wyścigu punktowym mężczyzn nasz reprezentant wyprzedził Czecha Milana Kadleca.

thumb_me-kolarstwo-torowe-2011-01

Po raz pierwszy taka impreza w historii odbyła się rok temu w Polsce na torze kolarskim w Pruszkowie. Wtedy Rafał Ratajczyk i Małgorzata Wojtyra zdobyli 2 brązowe medale w konkurencji olimpijskiej – omnium.  Polska ekipa, która w tym roku pojechała do Holandii liczyła aż 16 reprezentantów (5 kobiet i 11 mężczyzn).

thumb_me-kolarstwo-torowe-2011-02

W pozostałych konkurencjach Polacy nie wypadli już tak dobrze. Rafał Ratajczak w omnium był 8. Drużyna: Mateusz Nowak i Adam Stachowiak zajęła ostatnie 10. miejsce w eliminacjach w konkurencji Madison. Natomiast w keirinie Kamil Kuczyński i Adrian Tekliński nie awansowali do finału.

W klasyfikacji generalnej konkurencji omnium mężczyzn wygrał Brytyjczyk Edward Clancy, drugi był Francuz Bryan Coquard a trzeci Włoch Elia Viviani. Natomiast wśród kobiet w tej konkurencji wygrała faworytka całych zawodów Brytyjka Laura Trott, druga była Tatsiana Sharakova, a trzecia Kirsten Wild. Sensacją mistrzostw było wycofanie się z zawodów w drugim dniu Chrisa Hoy’a – multimedalisty mistrzostw świata i igrzysk olimpiskich z powodu problemów zdrowotnych.

Normal 0 21 false false false PL X-NONE X-NONE

W holenderskim mieście Apeldoorn zakończyły się właśnie ME eliety w kolarstwie torowym, które odbywały się w dniach 21-23 października 2011 r. Złoty medal zdobył Rafał Ratajczyk w wyścigu punktowym, natomiast srebro zdobyła Katarzyna Pawłowska w tej samej konkurencji. Nasza drużyna (Maciej Bielecki, Kamil Kuczyński, Damian Zieliński) w sprincie drużynowym mężczyzn natomiast uplasowała się na 3-ciej medalowej pozycji! Warto zaznaczyć, że w wyścigu o trzecie miejsce pokonali gospodarzy imprezy.

Po raz pierwszy taka impreza w historii odbyła się rok temu w Polsce na torze kolarskim w Pruszkowie. Wtedy Rafał Ratajczyk i Małgorzata Wojtyra zdobyli 2 brązowe medale w konkurencji olimpijskiej – omnium.  Polska ekipa, która w tym roku pojechała do Holandii liczyła aż 16 reprezentantów (5 kobiet i 11 mężczyzn).