Langkawi International MTB Challenge: Banach 6.

langkawi2011-5Ostatni etap wyścigu rozgrywany był wokół stadionu w Langkawi, a rywalizacja odbywała się w formacie XCC, czyli cross country short circut- criterium.

Zawodnicy mieli do pokonania dystans składający się z 30 minut + 3 okrążenia.

Niemal od samego startu uciekło dwóch zdecydowanie najlepszych kolarzy tego wyścigu - Platt i Stander. Z okrążenia na okrążenie ich przewaga nad kilkuosobową rosła. W goniącej grupie jechał Bartosz Banach, a w kolejnej grupce, ze stratą kilkunastu sekund do nich Wojtek Halejak.

Po 30 minutach rywalizacji, czyli gdy do mety zostały trzy okrążenia po 1,9 kilometra, pecha miał Banach, który upadł i stracił kontakt z czołówką. Poczekał on kilkanaście sekund na grupkę Halejaka i wspólnie próbowali zniwelować stratę.

Na mecie zwycięzcą etapu okazał się Stander, ale również Platt mógł czuć się szczęśliwy, gdyż wygrał cały wyścig. Zawodnicy Mróz ActiveJet przyjechali ostatecznie na 12. - Wojtek i 13. - Bartek, miejscu. W klasyfikacji generalnej szóste miejsce zajął Banach, a siódme Halejak.

5. etap: XCC Criterium