Mark Cavendish zasili szeregi teamu Sky

Spekulacji na temat nowego teamu Brytyjczyka było wiele, a sam Mark był łakomym kąskiem dla wielu teamów. Ostatecznie Cavendish zdecydował się na przejście do teamu Sky i w przyszłym sezonie będzie się ścigał na rowerach Pinarello.

Mark Cavendish

Dave Brailsford - szef teamu Sky powiedział: "Mark jest najlepszym sprinterem swojego pokolenia i jest na dobrej drodze, aby stać się największym kolarzem wszechczasów. Ma wyjątkowy talent, którego najwyższą klasę niejednokrotnie udowodnił. Mark jest urodzonym zwycięzcą i to co mnie najbardziej cieszy to jego postawa jaką wnosi do każdego teamu w którym jeździ. Chcemy inspirować więcej fanów do rozpoczęcia przygody z kolarstwem i sądzę że nikt inny by nam w tym lepiej nie pomógł. Cieszymy się że nowy Mistrz Świata będzie jeździł dla teamu Sky w przyszłym sezonie".

Ten rok jest dla Cavendisha wyjątkowo szczęśliwy. We wrześniu tego roku został on Mistrzem Świata podczas zawodów rozgrywanych w Kopenhadze, a wcześniej niejednokrotnie potwierdzał swoją klasę podczas Tour de France, gdzie udało mu się wygrać 5 etapów, a także zdobyć zieloną koszulkę lidera klasyfikacji punktowej.

Wejście do teamu Sky zostało entuzjastycznie odebrane przez Bradleya Wigginsa, który powiedział: "Myślę że mówię w imieniu wszystkich w drużynie, gdy twierdzę że jesteśmy zachwyceni że Cav do nas dołączy. On jest najlepszym sprinterem na świecie, ma energię i pasję, którą potrafi zarażać innych. Dołączenie Marka do teamu Sky to fantastyczna wiadomość. Pod wieloma względami jest jak powrót do domu…"

 


komentarze

WiadomościWszystkie

WydarzeniaWszystkie

kontakt

velonews.pl
  • ,
  • redakcja(USUŃ)@(USUŃ)velonews(USUŃ).pl