Dobre starty Polaków podczas ISD Cup w Doniecku

Magdalena Sadłecka na trzecim okrążeniu, jadąc w czołowej grupie miała wywrotkę podczas której uszkodzeniu uległa rama w jej rowerze i nie była w stanie kontynuować jazdy. Na szczęście poza kilkoma stłuczeniami i obtarciami obyło się bez poważniejszych kontuzji. Maja pauzowała zbierając siły do kolejnych startów.

Wśród mężczyzn z dobrej strony pokazał się Marek Galiński, któremu udało się zająć trzecie miejsce. Wyścig SC ISD Cup miał pierwszą kategorię UCI, więc oferował do zdobycia wiele punktów do kwalifikacji olimpijskich, z tego też względu przyciągnął na start reprezentantów z ośmiu krajów.
Trasa wyścigu została wytyczona w parku miejskim, wokół jeziora przy udziale dużej rzeszy kibiców. Zawodnicy mięli do pokonania siedem, bardzo szybkich i łatwych technicznie rund, z której każda o długości 5,8km. Najlepiej z naszych reprezentantów wypadł Marek Galiński, który zajął trzecie miejsce. Równie dobrze zaprezentowała się pozostała część naszego zespołu: Adrian Brzózka (JBG-2 Team) uplasował się na 8 miejscu, a Kornel Osicki (JBG-2 Team) na 12 miejscu. Tego dnia najlepszy był zawodnik z Rosji - Ivan Seledkov