Mistrzostwa Polski w Kolarstwie Torowym 2011

dsc_1295

Podczas zawodów do konkurencji indywidualnych (sprint / keirin) zostało zgłoszonych 16 sprinterów, w  tym ok 10 zawodników reprezentacji. W konkurencji sprint drużynowy 5 drużyn. Pierwszego dnia rozegrany został sprint drużynowy na który bardzo liczyliśmy, gdzie jako skład reprezentacji i klub Piast zarazem, byliśmy typowani na faworytów, jak pisałem wcześniej niestety przegraliśmy z zespołem z Grudziądza który tworzy reprezentację Polski d lat 23 o 0,46 sek. Z powodu błędnie wybranego obrotu straciliśmy przewagę na ostatniej zmianie. Szkoda, zabrakło nam trochę zgrania w kwestii ustawienia obrotów, ponadto znajdujemy się jeszcze w trakcie przygotowań do sezonu zasadniczego, więc Mistrzostwa Polski pojechaliśmy niejako "po drodze".

dsc_1195

Jeśli o mnie chodzi z dnia na dzień było coraz lepiej, po srebrze w naszej flagowej konkurencji trzeba było się zrewanżowac w konkurencjach indywidualnych i udało mi się to drugiego dnia podczas sprintu klasycznego i 3 dnia podczas keirinu.

W drugim dniu Mistrzostw rozegrany został sprint klasyczny, uważany za koronną konkurencję kolarstwa torowego. Zawody rozpoczęły się kwalifikacją na czas na 200m ze startu lotnego. gdzie wygrałem z czasem  10,4 o 0,1 lepiej od drugiego zawodnika Adriana Teklińskiego (ASK Stal Grudziądz), 3 miejsce zajął Maciej Bielecki (SSPS Piast Szczecin) z czasem 10,6.

dsc_0027

Do dalszej części zawodów awansowało 8 zawodników i w systemie pucharowym do dwóch zwycięstw został wyłoniony zwycięzca. W biegu o awans do ćwierćfinału spotkałem się z młodym zawodnikiem z Grudziądza, a w ćwierćfinale z kolejnym ich zawodnikiem Rafałem Sarneckim. Dużą niespodzianką była wygrana w ćwierćfinale Krzysztofa Maksela z Adrianem Teklińskim (obaj Stal Grudziądz) - ten drugi typowany był na mojego przeciwnika w finale. Bieg finałowy wygrałem z Makselem dwoma biegami, natomiast Adrian Tekliński pokonał Rafała Sarneckiego w walce o brąz 2:1.

podium

Trzeciego dnia zawodów rozegrany został keirin w 3 biegach - kwalifikacyjnym, półfinałowym i finałowym, gdzie również zostało zgłoszonych 16 zawodników. Pierwszy bieg wygrałem bez problemu ,w biegu półfinałowym otrzymałem Maksela i Teklińskiego więc poziom był już wysoki, ponadto brało w nim udział jeszcze 3 reprezentantów kadry do lat 23. Bieg Finałowy przypominał mecz Piast Szczecin - Stal Grudziądz - Ja, Maciej Bielecki, Kamil Kuczyński oraz Adrian Tekliński, Krzysztof Maksel, Rafał Sarnecki. Bieg rozegrany był bardzo szybko i wymagał wyprowadzenia długiego ataku, ruszyłem ponad 500m do mety i utrzymałem prowadzenie aż do końca.

dsc_1292

Od redakcji: Zapraszamy na stronę Fundacji Promocji i Rozwoju Olimpijskiego Kolarstwa Torowego - Sprint, która powstała z myślą o wspieraniu czołowych kolarzy torowych reprezentacji Polski, którzy walczą o kwalifikację na Igrzyska Olimpijskie w Londynie 2012. Wszyscy chcemy oglądać zwycięstwa biało-czerwonych - dzięki naszej pomocy cel ten może być łatwiejszy do realizacji...

Zdjęcia: Jacek Prondzyński