Beskidy MTB Trophy

Staticmap?size=610x200&sensor=false&zoom=15&markers=49.576015%2c18

1. Termin Imprezy
31 maja - 3 czerwca 2018 roku

Biuro Zawodów Gimnazjum w Istebnej, adres: 43-470 ISTEBNA 1345, będzie czynne:
- w środę 30.05.2018 w godzinach 18:00 - 21:00
- w czwartek 31.05.2018 w godzinach 7:00 - 9:00. 

Numer telefonu alarmowego +48 537 853 080

Zawodnicy przed startem zobowiązani są do stawienia się w biurze zawodów celem: » rejestracji i odbioru pakietu startowego zgodnie ze opłaconym Standardem, » podpisania listy startowej i klauzuli uczestnictwa,  » potwierdzenia korzystania-odebrania opcji dodatkowych.

3. Kategorie:
SOLO
Kategoria M2 - mężczyźni od 18 do 30 lat
Kategoria M3 - mężczyźni od 31 do 40 lat
Kategoria M4 - mężczyźni od 41 do 50 lat
Kategoria M5 - mężczyźni od 51 lat

Kategoria K2 - kobiety od 18 do 30 lat
Kategoria K3 - kobiety od 31 do 40 lat
Kategoria K4 - kobiety od 41 lat w przypadku, jeśli wystartuje więcej niż 10 zawodniczek

TEAM (w klasyfikacji uwzględniani są uczestnicy zgłoszeni do imprezy z identyczną nazwą teamową)
Men (3 mężczyzn)
Mix (2 mężczyzn i 1 kobieta)

4. Sektory Startowe Na starcie do etapów 2 - 4 zawodnicy będą rozstawieni zgodnie z miejscami w klasyfikacji Open: » 1 sektor: miejsca 1 - 30, dodatkowo liderzy poszczególnych kategorii » 2 sektor: miejsca 31 - 60 » 3 sektor: miejsca powyżej 61

Na starcie do pierwszego etapu zawodnicy będą rozstawieni zgodnie z miejscami uzyskanymi podczas Beskidy MTB Trophy 2017. W szczególnych przypadkach Organizator zastrzega sobie prawo do indywidualnego ustawienia zawodnika w danym sektorze (na podstawie zadeklarowanego poziomu sportowego lub uzyskanych wyników w innych wyścigach).

5. Godziny startów Start do każdego etapu (dystans CLASSIC) - godz. 09:00 Start do każdego etapu (dystans MEGA) - godz. 10:00 Sektory startowe będą otwarte przed każdym etapem - od godziny 08:30 (dystans Classic), od godz. 9:30 (dystans Mega)   Linia startu pozostanie otwarta przez 10 min. od sygnału startu. Zawodnicy, którzy wystartują później nie będą uwzględnieni w wynikach etapu i nie kwalifikują się jako zawodnicy kończący wyścig.

Podczas Beskidy MTB Trophy będą obowiązywały bonifikaty czasowe za 3 pierwsze miejsca w kategoriach na poszczególnych etapach: I miejsce - 20 sekund, II miejsce - 10 sek., III miejsce - 5 sek.

Zwycięzcy etapowi muszą być obecni podczas rozdania nagród. Dekoracja zwycięzców po zakończeniu każdego etapu odbędzie się o godz. 18:00. Za nieobecność na podium przydzielone zostaną kary czasowe: pierwsza nieobecność - upomnienie, druga i kolejna nieobecność - 3 minuty.

6. Wyniki będą publikowane: - w wersji drukowanej na tablicy informacyjnej w Miasteczku Zawodów - w wersji elektronicznej na stronie:  http://www.pomiaryczasu.pl/event/beskidy_mtb_troph...

7. Oznakowanie trasy Staramy się aby nasze trasy były perfekcyjnie oznakowane, tak abyś mógł skupić się na ściganiu i czerpaniu radości z jazdy, a nie zastanawianiu się gdzie powinieneś jechać. Niestety coraz częściej zdarza się, że złośliwe osoby niszczą nasze oznaczenia (strzałki, taśmy) przed i w trakcie wyścigu. Jeśli jedziesz dłużej niż 500 m (sam lub w grupie zawodników) i nie widzisz oznakowań trasy, które stosujemy (białe strzałki na niebieskim tle oraz białe taśmy z logo MTB Trophy, MTB Challenge, MTB Marathon), lub długo jedziesz sam po nieoznakowanej trasie, powinieneś sprawdzić czy na pewno jedziesz w dobrym kierunku. Optymalnie jest posiadać urządzenie typu Garmin z wgranym aktualnym dla danego dnia wyścigu trackiem GPX. Jeśli nie posiadasz takiego, natychmiast zawróć lub poczekaj chwilę na innych zawodników. Upewnij się czy znajdujesz się na trasie wyścigu i jedziesz we właściwym kierunku. 

8. Bufety Na trasie każdego z etapów Beskidy MTB Trophy będą rozmieszczone 2 bufety dla dystansu MEGA i 3 dla dystansu CLASSIC. Umiejscowienie bufetów podane jest w opisie każdego etapu (punkt 2). Dodatkowo na mecie każdego etapu (Miasteczko Sportowe) będzie zlokalizowany bufet końcowy serwujący ciepły posiłek   9. Serwis Rowerowy Serwis rowerowy (ogólnodostępny i dedykowany) będzie zlokalizowany w okolicy startu/mety oraz na trasie każdego etapu. Serwis Rowerowy będzie dysponował większością części zamiennych, jednakże wszelkie nietypowe i szybko zużywające się komponenty uczestnik powinien posiadać ze sobą Do napraw będą przyjmowane tylko czyste rowery (na mecie). Myjka rowerowa będzie zlokalizowana w Miasteczku Sportowym    10. Wycofanie z wyścigu Zespoły lub zawodnicy rezygnujący z udziału w zawodach w trakcie trwania Beskidy MTB Trophy, nie zależnie od przyczyny wycofania, zobowiązane są do niezwłocznego poinformowania o tym fakcie organizatora przed rozpoczęciem lub po zakończeniu etapu. 

W przypadku wycofania się zawodników w trakcie trwania etapu, fakt ten należy zgłosić dzwoniąc pod numer telefonu alarmowego +48 537 853 080 celem uniknięcia rozpoczęcia akcji ratowniczej.

W przypadku, gdy skutkiem nie poinformowania organizatora o wycofaniu się z wyścigu, zostaną podjęte działania poszukiwawcze, wszystkie koszty akcji ratowniczej pokrywa poszukiwany zespół lub zawodnik.

11. Zalecane wyposażenie zawodnika » min. 2 litry płynów podczas każdego etapu, » batony, żele energetyczne w myśl zasady „lepiej mieć za dużo niż za mało”, » podstawowe narzędzia do naprawy roweru, » zapasowe dętki, pompka, » licznik kilometrów i/lub urządzenie do nawigacji GPS, » działający telefon komórkowy, » okulary przeciwsłoneczne.

12. Masaż "Masaż" dostępny będzie w Gimnazjum, adres: 43-470 ISTEBNA 1345 (sprawdź lokalizację), w godz. 15:00 - 20:00

13. Ruch drogowy Beskidy MTB Trophy będzie się odbywać przy otwartym ruchu drogowym.

W Polsce i Republice Czeskiej i Republice Słowacji obowiązuje ruch prawostronny. Wszyscy zawodnicy na drogach gruntowych i publicznych powinni poruszać się prawą stroną jezdni i bezwzględnie przestrzegać przepisów Ruchu Drogowego.

Zawodnicy muszą zachować szczególną ostrożność mając na uwadze możliwość wyjechania pojazdów z pól, dróg leśnych czy pojedynczych zabudowań.

Organizator nie ponosi odpowiedzialności za ewentualne kolizje i wypadki na trasie.

14. Race Book - wersja elektroniczna - w przygotowaniu

Podobne wydarzenia

komentarze

WiadomościWszystkie

WydarzeniaWszystkie

kontakt

velonews.pl
  • 34-300 Żywiec, Folwark 21/25
  • redakcja(USUŃ)@(USUŃ)velonews(USUŃ).pl