Mouflon Tracks - nowa etapówka w rodzinie Pure MTB

Jeśli myśleliście że w temacie Pure MTB zostało już wszystko powiedziane, to czas zweryfikować swoje poglądy. Wygląda na to że Beskidy MTB Trophy zostaną zdetronizowane, jeśli chodzi o najcięższą etapówkę w tym zakątku świata, ponieważ opisy Mouflon Tracks nie pozostawiają żadnych złudzeń. Tu już nie zobaczymy anorektycznie wycieniowanych hardtaili, ta impreza przeznaczona jest dla maszyn z dużo większym zapasem skoku z przodu i tyłu. Jednak nie sam sprzęt decyduje o tym czy można spróbować swoich sił w tym wyścigu. Od śmiałków którzy zdecydują się wystartować, wymagana jest żelazna kondycja i doskonała technika jazdy. Chcecie się przekonać o nowej definicji Pure MTB?, to czytajcie dalej co na stronie etapówki pisze sam organizator…

1000_400_smart_original_99_kmwjvb

Mouflon Tracks
to 3 dniowa impreza MTB All Mountain poprzedzona imprezą towarzyszącą „Karpacz Mini Urban DH”. W przeddzień rozpoczęcia imprezy głównej odbędą się zawody w zjeździe na rowerze. Do pokonania trasa ze sztucznymi przeszkodami, zlokalizowana w Centrum Miasta (Karpacz).

Mouflon Tracks to impreza dla wytrawnych Mountainbikerów. Starannie wybrane i przygotowane odcinki wyścigowe, logicznie ułożone w całość zaspokoją oczekiwania nawet najbardziej doświadczonych kolarzy górskich. To połączenie tego co najpiękniejsze w jeździe na rowerze górskim. Szybkich oraz technicznych zjazdów z wymagającymi siły i kondycji podjazdami. Walka o najwyższe lokaty zarezerwowana będzie dla wszechstronnie przygotowanych górali. OS`y połączone z odcinkami dojazdowymi wyłonią najlepszych zawodników umiejętnie łączących nienaganną technikę z wytrzymałością.

Jeśli startujesz w maratonach rowerowych, uwielbiasz długie podjazdy, ale z niechęcią myślisz o trudniejszych zjazdach, to nie jest to impreza dla Ciebie! Jeśli uwielbiasz zjazdy, ale zamiast mozolnej jazdy pod górę zawsze wybierasz wyciąg, to także nie dla Ciebie…

Jeśli uwielbiasz pokonywać wymagające zjazdy, a górskie podjazdy są dla Ciebie dodatkowym wyzwaniem, to 30 września musisz stanąć na starcie pierwszej wielodniowej imprezy All Mountain w Polsce!

Zgłoszeni zawodnicy oraz osoby zainteresowane startem Mouflon Tracks będą mogły liczyć na stale aktualizowane informacje dotyczące trasy oraz formuły zawodów. Dodatkowo strona internetowa zawierać będzie informacje pozwalające planować przygotowania i sam start w zawodach.

Planowane przebiegi tras 1, 2 i 3 dnia zawodów będą na bieżąco aktualizowane, „doposażane” w opisy i zdjęcia. Dodatkowo regularnie udostępniane będą materiały multimedialne dotyczące imprezy.

Formuła zawodów:

"MT" to 3 dniowy wyścig MTB z odcinkami specjalnymi (odcinki indywidualnego pomiaru czasu przejazdu każdego uczestnika) wraz z odcinkami dojazdowymi (łączącymi metę poprzedniego OS z odcinkiem następnym) z bezpiecznym limitem czasowym dotarcia na start kolejnego OS`u.

Czas przejazdu OS jest liczony dla każdego zawodnika indywidualnie, a sam start zawodników odbędzie się z zachowaniem minimum 30 sekundowej przerwy między nimi. O miejscu w końcowej klasyfikacji generalnej decyduje suma pozycji zajętych na poszczególnych OS`ach każdego dnia zawodów + ewentualne kary za zbyt długie pozostawanie na odcinkach dojazdowych. Pokonanie odcinków dojazdowych inaczej niż na rowerze lub pieszo jest zabronione. Korzystanie z pomocy z zewnątrz będzie skutkowało dyskwalifikacją zawodnika.

sg1s7856

Charakter OS i odcinków dojazdowych:

Odcinki OS składają się przeważnie z długich, wymagających kondycyjnie i technicznie odcinków zjazdu (całkowity czas jazdy od 5 do 25 minut). Każdego dnia "MT" wystąpi przynajmniej jeden odcinek o charakterystyce interwałowej (podjazdowo-zjadowej). Na OS`ach przeważać będą wąskie, techniczne odcinki singlowe oraz odcinki gdzie osiągane będą znaczne prędkości. Odcinki dojazdowe, to wąskie ścieżki, różnego rodzaju drogi leśne, wyciągi (narciarskie) oraz krótkie odcinki dróg publicznych na których obowiązują zasady ruchu drogowego.

Odcinki OS będą oznaczone w sposób szczegółowy pozwalający na szybkie, intuicyjne poruszanie się po trasie. Odcinki dojazdowe będą oznaczone w sposób umożliwiający sprawne przemieszczanie pomiędzy odcinkami OS. Jednak dla sprawnego poruszania się po całej trasie każdemu zawodnikowi poleca się wcześniejsze, szczegółowe zapoznanie z mapami, opisem trasy oraz późniejsze korzystanie z udostępnionych przez organizatora map i plików nawigacji GPS. Ostateczny przebieg tras "MT" zostanie udostępniony na minimum 4 tygodnie przed imprezą.

Poziom umiejętności i wytrenowania zawodnika:

Każdy uczestnik "MT" powinien posiadać doświadczenie w jeździe MTB oraz reprezentować wystarczający poziom kondycji, wytrenowania siłowego oraz technicznego. Niektóre z odcinków wyścigu wymagają jazdy ok. 15-25 minut w tempie wyścigowym (na granicy możliwości kondycyjnych i umiejętności technicznych). Każdego dnia zawodów do pokonania będzie znaczna suma podjazdów oraz zjazdy w wymagającym terenie (w sumie ok. 4-6h na trasie zawodów). To sprawia, że nie jest to impreza dla kolarzy rozpoczynających swoją przygodę z MTB. Jeśli chcesz koniecznie wystartować w "Mouflon Tracks", a stwierdzasz, że Twoje umiejętności, ogólna forma i wiedza mogą okazać się niewystarczające zapraszamy na obozy treningowe organizowane wspólnie zwww.bikeacademy.pl.

Odpowiedni rower, ochrona i wyposażenie:

Specyfika tras "MT" sprawia, że do ich sprawnego pokonania i czerpania z jazdy maksimum przyjemności najlepszy będzie dobrze dopasowany sprzęt. Nie polecamy lekkich rowerów wyścigowych XC i HT, ani rowerów DH. Lekkie rowery XC i ich komponenty mogą okazać za mało wytrzymałe, a brak zawieszenia tylnego koła uniemożliwi płynny przejazd przez większość sekcji technicznych. Z kolei rowery DH, ich specyficzna geometria i charakterystyka zawieszenia będą znacznie utrudniały sprawne pokonanie odcinków dojazdowych i podjazdów na OS. Rower najlepiej nadający się do pokonania całej trasy MT, to maszyna typu Trail, AM lub EN na kołach 26”, 27,5” lub 29” i skoku zawieszenia od 110 do 180 mm z geometrią umożliwiającą bezpieczny zjazd i komfortowe podjeżdżanie. Bezwzględnie wymaganą formą zabezpieczenia ciała jest kask rowerowy (dowolnego typu) założony na głowie podczas jazdy na odcinkach OS oraz odcinkach dojazdowych. Najbardziej właściwy będzie otwarty kask AM/EN. Dodatkowe ochraniacze nie są wymagane, jednak zalecane będzie używanie lekkich ochraniaczy kolan i łokci oraz ochronę oczu (okulary lub gogle).

sg1s7804

Na trasie każdy zawodnik powinien posiadać niezbędną odzież (na wypadek zmian pogody), zestaw serwisowy oraz odpowiednią dla siebie ilość napoju oraz jedzenia.

Impreza jest na etapie dopinania wszystkich szczegółów organizacyjnych. Jak bywa w Polsce z osobami decyzyjnymi mogliśmy się wiele razy przekonać. Trzymajmy więc kciuki za ekipę GG Promotion, aby wszystko udało się dopiąć i mogliśmy przeżyć najwspanialszą górską przygodę.


komentarze

WiadomościWszystkie

GalerieWszystkie

kontakt

velonews.pl
  • ,
  • redakcja(USUŃ)@(USUŃ)velonews(USUŃ).pl