Polygiene Spray - Pozostań świeżym dłużej

Ze swoistego rodzaju dziedzictwem w branży służącej zdrowiu, Polygiene wnosi skandynawskie wartości: Jakość, Bezpieczeństwo, oraz Dbanie o Środowisko do Twojego codziennego życia. Firma jest dumna ze swoich innowacji i stworzonej technologii, która może być zastosowana na całym świecie.

Wprowadzona w 1999 jako efekt prac szwedzkiej firmy chemicznej Perstorp AB, technologia Polygiene szybko zyskała uwagę jako przyjazna środowisku i niezwykle skuteczna, wykorzystując właściwości naturalnych soli srebra. Polygiene AB w 2006 roku została wyodrębniona z firmy Perstorp AB, która do dziś pozostaje jej głównym właścicielem.

polygiene-001

Tak właściwości tej technologii opisuje dystrybutor:

Świeżość i higiena na codzień 
Polygiene neutralizuje przykre zapachy poprzez ograniczenie rozwoju bakterii na powierzchni materiału.

Efektywnie i trwale 
Zastosowanie technologii pozwala nam zagwarantować tę funkcjonalność przez cały czas życia produktu.

Bezpieczeństwo 
Dzięki naszemu doświadczeniu w "firmie matce" w branży artykułów sanitarnych spełniamy najwyższe stawiane przed produktami mającymi chronić przed bakteriami. Nasz komonent nie wchodzi w reakcję z naturalną florą bakteryjną jaką każdy z nas posiada na własnej skórze. Mało tego, można zastosować Polygiene na opatrunkach które stykały by się z otwartmi ranami.

Przyjazne dla klimatu 
Polygiene sprawia, że ubrania, obuwie trwają dłużej ponieważ bakterie nie wpływają destruktywnie na strukturę włókien. Dodatkowo rzeczy nie muszą być prane tak często jak zazwyczaj są bez wykorzystania tej technologii. Jeśli już, to mogą być prane w niższych temperaturach. A dodatkowo możesz zabrać w podróż służbową mniej rzeczy.

Certyfikaty
Polygiene izostał zaaprobowany przez bluesign®, która ma najbardziej wymagające standardy środowiskowe dla branży tekstylnej, a także certyfikat Oeko-Tex® . Do produckji Polygiene wykorzystujemy sole srebra pochodzące z odzysku. Polygiene jest zgodny z dyrektywą UE dotyczącą śrdoków biobójczych oraz z Amerykańskimi standardami ochrony środowiska wymaganymi przez EPA.

Jak to działa? 
Pot sam w sobie nie posiada specjalnie przykrego zapachu ale tworzy świetną pożywkę dla bakterii powodująccyh ten przykry zapach. Materiał odzież jest natomiast doskonałym środowiskiem do rozmnażania się. Polygiene stosuje naturalne sole srebra, które wyniszczają bakterie i nie pozwalają się im mnożyć. Polygiene nie ma negatywnego wpływu na florę bakteryjną, która zamieszkuje naszą skórę.

Co wyróżnia Polygiene od innych produktów z jonami srebra?

1. Po pierwsze można go aplikować na każdy rodzaj materiału (włókna sztuczne, poliester, poliamid, bawełna, wełna etc), na każdy rodzaj powierzchni (tkanina, dzianina, pianki, neopreny, tworzywa sztuczne).

2. Po drugie, jest to technologia TRWAŁA (pozostaje skuteczna nawet po 100 praniach kiedy zostaje zaaplikowana na etapie produkcji materiału).

3. Po trzecie jest tańsza od technologii jonów srebra zawartych w przędzy poliestrowej, oraz tańsza od tych technologii, gdzie używa się specjalnych związków wiążących jony srebra z materiałem.

4. Po czwarte, jest to jedyny produkt z jonami srebra z certyfikatem bluesign, najbardziej pożądanym certyfikatem w branży tekstylnej oraz certyfikatem ECO TEX.

Spełnia najbardziej wymagające normy środowiskowe w Japonii, Stanach Zjednoczonych oraz Unii Europejskiej. Po procesie produkcji pozostają jedynie sole srebra takie jakie naturalnie występują w przyrodzie (wodzie lub glebie).

Tak przedstawia się lista firm stosujących produkty Polygiene


partnerzy

A jak to wygląda w praktyce?

Mniej więcej tak jak jest to opisane. Preparat nanosimy dość obficie na części garderoby (buty, rękawiczki, skarpetki, koszulki itd) i czekamy aż wyschnie. Zakładamy elementy ubioru i jazda. Powiem szczerze, że nie do końca dowierzałem obietnicom firmy. Choć po kilku sezonach używania odzieży z jonami srebra, wiem że to działa, ale zazwyczaj technologie zabijające zapachy i odpowiedzialne za nie bakterie, są aplikowane na etapie produkcyjnym, a jonki srebra niejednokrotnie znajdują się wewnątrz przędzy, z której tkane są ubrania i stamtąd one działają. Aplikacja z zewnątrz w zaciszu domowym to coś nowego. Podszedłem do testu dość sceptycznie, aczkolwiek otwarty na nowinkę. Preparat użyłem na swoich butach, ale zaprosiłem także do testu znajomego, którego, gdy mnie czasem odwiedzi, proszę aby nie ściągał butów… z przyczyn oczywistych.

polygiene-002

W moim przypadku zaaplikowałem środek na 2 pary butów - rowerowe oraz sportowe do chodzenia. Koledze sowicie spryskałem wkładki oraz wnętrze jego butów do biegania. W tym momencie jedna uwaga. Przed aplikacją należy wstrząsnąć środek, a aplikację przeprowadzać tak długo aż wkładki będą mokre. Następnie trzeba pozwolić aby środek się wchłonął w materiał i wyschnął. Na drugi dzień chwila prawdy. Zakładam buty do chodzenia i spędzam w nich cały dzień - obowiązków dużo, więc nie ma problemu i tak wracam do siebie dopiero wieczorami. Po całodniowym chodzeniu, wracam do domu i… jest nieźle. U kolegi rezultat bardziej spektakularny - muchy przestały padać w locie :)

Wiadomo że jedna jaskółka wiosny nie czyni i na drugi dzień oprócz codziennych obowiązków znalazłem trochę czasu na jazdę na rowerze. Po powrocie efekt ten sam, aczkolwiek buty rowerowe są skrojone inaczej i z innych materiałów, więc i kłopot był mniejszy. Stwierdziłem że najlepszy będzie test w butach do chodzenia i u kolegi, którego tak natura niestety obdarzyła że ma problem. Po tygodniowej aktywności mogę stwierdzić że preparat działa. U kolegi również. Oczywiście nie należy w tym momencie stosować zasady że "częste mycie skraca życie". Stosowanie nawet najbardziej złożonych i rewelacyjnych preparatów nie zwalnia od podstawowych zasad higieny. Jednak uprawianie sportu, a co za tym idzie pocenie się, może stać się mniej uciążliwe dla otoczenia, po całodniowej aktywności. Sam środek nie ma jakiegoś specjalnego zapachu, na pewno nie przypomina perfum, bliżej mu raczej do chemii. Można spokojnie ten fakt pominąć. Drugą zaletą stosowania tego preparatu jest jego żywotność. Bluza rowerowa po wyścigu, jeśli akurat nie jest ubłocona nie musi od razu lecieć do prania. Wystarczy że wyschnie, a na drugi dzień jest znowu do użytku. Zaoszczędzi się więc także trochę wody. Podobno można w ten sposób pominąć kilka cykli prania. Ja raczej tak długo nie będę czekał...

Ocena: 

Działanie: 4,5
Cena: 4

velonews-ocena-44 


komentarze

WiadomościWszystkie

GalerieWszystkie

kontakt

velonews.pl
  • ,
  • redakcja(USUŃ)@(USUŃ)velonews(USUŃ).pl