CCC - Dwa powody do radości we Włoszech

Maja Włoszczowska zwyciężyła w wyścigu MTB Trofeo Senini, zaliczanym do pierwszej kategorii UCI, który odbył się dziś popołudniu w Sirmione koło Brescii we Włoszech. Trzecie miejsce zajęła Ania Szafraniec.

maja_ania

Maja przez prawie cały wyścig nadawała ton rywalizacji. Do ostatniego okrążenia tuż za naszą Mistrzynią jechała Szwajcarka Marielle Saner Guinchard (Bikepark.ch-Scott), jednak w końcówce udało się Mai ją zgubić i niezagrożona przejechała kreskę z 23-sekundową przewagą.

Świetny występ zaliczyła także Ania Szafraniec, która zajęła w wyścigu trzecie miejsce. Na 9 pozycji ukończyła zawody Magda Sadłecka, a 16 miejsce przypadło Pauli Goryckiej.

Po wyścigu Andrzej Piątek powiedział -  "Maja i Ania pojechały dziś naprawdę bardzo dobrze. Tę pierwszą przestało boleć kolano, z którym miała problemy w poprzednim wyścigu i ta poprawa była dostrzegalna. Jestem również zadowolony z postawy Magdy Sadłeckiej, która w silnej stawce długo jechała na siódmym miejscu, a osłabła dopiero w samej końcówce. Natomiast Paula miała spore problemy na szybkiej, krętej trasie, ale czwarta lokata wśród "młodzieżówek" to także niezły wynik".

W dwóch pierwszych tegorocznych wyścigach zawodniczkom CCC udało się  zdobyć 234 punkty do rankingu olimpijskiego.