Rowerem do pracy, czyli III akcja Bike to Eurocentrum

8 maja rusza trzecia już doroczna akcja rowerowa Bike to work, organizowana przez warszawskie Eurocentrum Office Complex. Jej celem jest zachęcenie pracowników do przesiadania się na rowery. Wydarzenie potrwa do 30 czerwca. Na uczestników czekają liczne rowerowe atrakcje i nagrody. Dodatkowo cykliści jeździć będą w szczytnym celu – za przejechane kilometry Grupa Capital Park, właściciel i zarządca obiektu, przekaże rowery dla dzieci z ośrodka pomocy uchodźcom pod Górą Kalwarią.

Nie jesteśmy jeszcze na poziomie Holandii, gdzie 85 proc. mieszkańców posiada rowery, ale moda na miejski jednoślad na dobre zadomowiła się w Polsce. W Warszawie, dzięki coraz większej sieci ścieżek rowerowych, na dwóch kółkach dojechać można prawie wszędzie. Taką formę transportu do pracy przez cały rok promuje Grupa Capital Park, zarządca i właściciel Eurocentrum Office Complex, położonego przy Alejach Jerozolimskich 134-136 w Warszawie.

Jest to już trzecia edycja Bike to work. W 2016 roku pracownicy Eurocentrum przejechali aż 12 000 kilometrów. Codziennie każdy rowerzysta, po wypełnieniu formularza, dostanie w recepcji ekologiczne jabłko.

Piątki będą dniami nagród. Pracownicy, którzy przez pięć dni przejadą najwięcej kilometrów, zdobędą akcesoria, które pomogą im jeszcze lepiej korzystać z jednośladu – lampkę do roweru czy kulinarny poradnik rowerzysty. W ramach akcji, tak jak i w latach poprzednich, będą się odbywać „Rowerowe Środy”, podczas których na cyklistów będą czekały między innymi rowerowe śniadania i darmowy, profesjonalny serwis rowerowy.

Na koniec akcji przyznawane będą nagrody główne w kategorii indywidualnej i grupowej. Cyklista, który będzie jeździł przez największą liczbę dni i pokona najwięcej kilometrów, otrzyma rower Electra. Dla firmy, w której największa część pracowników będzie brać udział w Bike to work, ufundowany zostanie na okres trzech miesięcy dystrybutor wody marki Vivreau wraz z butelkami wielokrotnego użytku z logo firmy.

W zeszłym roku rower Electra przyznany został panu Jakubowi, który w ciągu 39 dni przejechał aż 507 kilometrów. Zwycięzca wskazywał na liczne zalety wyboru dwóch kółek. – Jazda na rowerze to dla mnie dodatkowy trening. Dzięki niemu mój organizm sprawniej funkcjonuję, a ja lepiej się czuję. Po porannej przejażdżce mam więcej energii, którą mogę spożytkować w pracy – opowiadał. – Lubię wyzwania, a sama akcja zmobilizowała mnie do tego, aby jeździć codziennie, niezależnie od pogody – tłumaczył.

Uczestnicy będą nie tylko poprawiać swoją kondycję i zdobywać nagrody, ale również pomagać potrzebującym. Za każde dwa tysiące kilometrów, które przejadą, Grupa Capital Park przekaże ośrodkowi pomocy uchodźcom pod Górą Kalwarią jeden rower dziecięcy.

Akcja Bike to work trwa dwa miesiące, ale Grupa Capital Park wspiera alternatywne środki komunikacji przez cały rok. Kompleks Eurocentrum posiada 210 miejsc postojowych dla rowerów – przed budynkiem i w garażu podziemnym, 22 przebieralnie i prysznice, a także samoobsługowe stacje naprawy rowerów. Dzięki dofinansowaniu Grupy przed budynkiem umieszczona została stacja rowerów miejskich Veturilo. Do Eurocentrum pracownicy mogą ekologicznie dojeżdżać także na czterech kółkach, dzięki aplikacji carpoolingowej, która umożliwia wspólne podróże osobom mieszkającym blisko siebie.


o autorze

Mateusz Zoń

Od 1999 roku wyczynowo uprawia kolarstwo górskie, wielokrotnie stawał na najwyższych stopniach podium prestiżowych zawodów, także poza granicami kraju. 
 Od września 2014 roku oficjalnie pełni rolę Redaktora Naczelnego velonews.pl. 

komentarze

WiadomościWszystkie

WydarzeniaWszystkie

kontakt

velonews.pl
  • 34-300 Żywiec, Folwark 21/25
  • redakcja(USUŃ)@(USUŃ)velonews(USUŃ).pl