Włochy zgarniają pierwszy tytuł na Torowych Mistrzostwach Świata UCI

Dokładnie w środę, 11 kwietnia 2017 roku, 10 kilometrowym scratch'em kobiet rozpoczęły się Torowe Mistrzostwa Świata UCI by Tissot - konkurencję wygrała włoska zawodniczka Rachele Barbieri. Ucieczka sześci zawodniczek, w tym Baribieri, odłączyła się od głównej grupy już na cztery okrążenia przed metą. Na ostatnich kilkudziesięciu metrach Włoszka wybiła się na czoło, razem z Elinor Barker z Wielkiej Brytanii oraz Jolien D'Hoore z Belgii. Na metę dojechały w takiej właśnie kolejności.

Podczas wieczornej sesji zdobyto kolejne tęczowe koszulki tych mistrzostw. W drużynowym sprincie kobiet rosyjski duet - Daria Shemeleva i Anastasiia Voinova obroniły swój tytuł sprzed roku, z czasem 32.520sek, ledwie 0.129sek przed rywalkami z Australii – Kaarle McCulloch i Stephanie Morton. Niemki Kristina Vogel and Miriam Welte zajęły trzecie miejsce, zaraz za nimi Chinki – Guo Shuang i Lin Junhong.

Z kolei męski sprint drużynowy to zdecydowane zwycięstwo zeszłorocznych mistrzów z Nowej Zelandii w niezmienionym składzie – Ethan Mitchell, Sam Webster, Edward Dawkins. Analogicznie do roku poprzedniego, nowozelandczycy pokonali aktualnych srebrnych medalistów - Jeffrey'a Hoogland, Haari Lavreysen i Matthijs'a Buchli dokładnie o 0,333 sekundy. Zaraz za Duńczykami na mecie pojawił się francuski skład – Benjamin Edelin, Sebastien Vigier oraz Quentin Lafargue, który zdobył ostatnie miejsce na podium. Zaraz za nimi, na czwartym miejscu, uplasował się polski team w składzie: Maciej Bielecki, Rafał Sarnecki i Mateusz Rudyk).

Przed nami jeszcze kilka dni torowych zmagań, będziemy relacjonować wyniki na bieżąco.

Gorąco trzymamy kciuki za Polaków, do boju!