Giro Rosa - prolog - Rabo Liv górą!

Krótką, wieczorną czasówkę rozpoczynającą zmagania najdłuższego kobiecego touru Giro Rosa wygrała Kanadyjka Leah Kirchmann jeżdżąca w barwach Liv-Plantur. Jednak w klasyfikacji generalnej w top 10 znajdują się aż 4 zawodniczki teamu Rabo Liv!

Anna van der Breggen (3) broniąca tytułu dostała od Kirchmann sekundę, jednak to koleżanka z teamu Thalita de Jong (2) była o setne sekundy szybsza.

Mistrzyni Polski w jeździe indywidualnej na czas Katarzyna Niewiadoma (Rabo Liv) zajęła 7 miejsce, które dało jej prowadzenie w klasyfikacji młodzieżowej (którą to klasyfikację Kasia rok temu wygrała).
Gienia Bujak (BTC City Ljubljana) skończyła zmagania na dobrym, 19. miejscu.