Puchar Polski MTB - część przedostatnia

13 września 2015 w ramach cyklu Kaczmarek Electric MTB odbyła się przedostatnia edycja Pucharu Polski MTB.

Na linii startu w Wolsztynie stawiła się bardzo mocna obsada krajowych maratończyków. Jesień ustąpiła na dzisiejsze popołudnie i dała kolarzom idealne warunki do ścigania, przez co na bufetach nie dało się nudzić. Malownicza trasa poprowadzona wokół okolicznych jezior liczyła 74 km. Pozostali zawodnicy, nie startujący w klasyfikacji Pucharu Polski, oprócz dystansu Giga mieli do dyspozycji trasy 42 lub 28 km.

Przedostatnia w tym sezonie edycja Pucharu Polski należała do Patryka Piaseckiego (JBG2 Professional MTB Team), któremu pokonanie trasy zajęło 2 godziny 44 minuty i 17 sekund. Sekundę później dojechał Marek Konwa (Real 64-sto). Nieco ponad trzy minuty później, maraton ukończył Mariusz Kozak - klubowy kolega Patryka. Poniżej najlepsza dwudziestka dystansu.

Marek Konwa zapytany o dzisiejszy maraton powiedział: "Jak dla mnie starty na maratonach to jedne z nielicznych tak długich treningów na MTB. Dziś próbowałem ataków od początku samotnie, ale się nie udało nic poza rozerwaniem peletonu. W dalszej części współpraca się trochę nie układała i musiałem praktycznie samotnie jechać do mety... Jeśli chodzi o trasę, była ciekawa, dość sporo singli, dużo interwałowych, sztywnych podjazdów oraz momentami sporo piachu"

Mariusz Kozak zgadza się z poprzednikiem: "Trasa maratonu w Wolsztynie była ciekawa... najbardziej podobały mi się liczne odcinki poprowadzone "singlami". Co do samej rywalizacji to od czołowej dwójki odpadłem po wjeździe na drugą pętlę, dalej kontynuowałem jazdę z Andrzejem Kaiserem... wyścig udało mi się ukończyć na 3 miejscu."

Na dystansie MEGA w ciągu 1:35:21 jazdy, zwycięstwo wywalczył Rafał Chmiel (FSD Sport). Trzy minuty za nim, na drugim miejscu - Dawid Romanowski (Sogest Team Zielona Góra). Podium w klasyfikacji open dopełnił Marek Strug (Colex Racing Team) ze stratą 5,5 minuty do zwycięzcy.

Dystans sprinterski to wygrana Marka Urbaniaka (CCC Bike Team Lubin), niespełna minutę przed Radosławem Kozalem (FTI Racing Team), który zwyciężył o 6 sekund nad Robertem Walkowiakiem (Team MTB Parkietex).

Pełne wyniki można znaleźć tutaj

We Wolsztynie została rozegrana ostatnia edycja cyklu Kaczmarek Electric MTB, nie jest ona jednak jeszcze dostępna w wersji oficjalnej. Zapoznać się możemy natomiast z wynikami klasyfikacji generalnej drużynowej - zwyciężyła drużyna Volkswagen Samochody Użytkowe MTB Team, drugie miejsce dla Euro Bike Kaczmarek Electric MTB Team, brąz dla Real 64-sto. Gratulacje!