To był dobry dzień Polskich kolarzy!

Michał Kwiatkowski (Etixx-Quick Step) na kończącej Paryż - Nicea czasówce zajął 5 miejsce (ze stratą 29 sekund do Richiego Porte), co ostatecznie dało mu drugą lokatę w klasyfikacji generalnej. Dodatkowo został najlepszym młodzieżowcem (biała koszulka).

fot: steephill.tv

Dramat przeżył Tony Gallopin (Lotto Soudal), który po wczorajszej ucieczce dnia całkowicie roztrwonił swoją ponad pół minutową przewagę - jak sam mówił na mecie, nogi nie chciały współpracować, co mogło być efektem wczorajszego szarżowania. Pozostałe miejsca na podium zajęli Simon Spilak (Katusza), który również wskoczył na 3 miejsce w klasyfikacji generalnej oraz Rui Costa (Lampre-Merida).

Dobre wieści płyną również z Włoch, gdzie po wspinaczce dostacji narciarskiej Monte Terminillo Przemysław Niemiec (Lampre - Merida) dojechał do mety na 9. pozycji. 5 etap Tirreno - Adriatico wygrał w iście zimowych warunkach Nairo Quintana, który już doszedł do siebie po urazie, jaki nabył przewracając się na mistrzostwach kraju na początku roku. Drugie miejsce zajął Bauke Mollema (Trek Factory Racing), a trzecie Joaquim Rodriguez (Katusha).

steephill.tv

To jeszcze nie koniec dobrych wieści. Dzisiaj ścigały się również panie: Eugenia Bujak (BTC City Ljubljana) oraz Małgorzata Jasińska (Ale Cipollini). Do pokonania na Novilon Europcup Ronde van Drenthe panie miały 134km. Na sprinterskim finiszu najszybciej zameldowała się Kristin Wild (Hitec Products), tuż za nią Chloe Hosking (Wiggle Honda Pro Cycling) i Christine Majerus (Boels-Dolmans Cycling Team). Gienia Bujak dojechała do mety w pierwszej grupie i zajęła świetne 16 miejsce, natomiast Gośka Jasińska ze stratą 17 sekund do Wild zajęła 30 pozycję.