Markus Kaufmann i Jochen Kass zwyciężają w Andalucia Bike Race 2014

Niemiecki zespół Centurion Vaude zwycięstwo w generalce miał już prawie w kieszeni, tylko splot dziwnych zdarzeń mógł im odebrać pierwsze miejsce, na szczęście nic takiego nie nastąpiło. WObec tego walka rozgrywała się o pozostałe miejsca na pudle pomiędzy teamami Topeak Ergon, Extremadura, JBG i Caloi.

andalucia6

Do odrabiania strat rzuciła się ekipa Topeak Ergon, która wskutek problemów na trasie i pomyłek zarobiła trochę strat czasowych. Duet Mennen i Hynek wziął się ostro do roboty i zajęli pierwsze miejsce, co przy przewadze nad drugim na mecie teamem JBG2, wynoszącej ok 2 minut pozwoliło im wskoczyć na trzecie miejsce w generalce, spychając jednocześnie polski team na miejsce, na którym autor niniejszej relacji najchętniej widzi sportowców z Rosji. Ponad 2 minuty później na mecie zameldował się team Centurion Vaude, a pół minuty później team Caloi i ekipa Extremedura 2, która w ostatecznym rozrachunku zajęła drugie miejsce w klasyfikacji generalnej.

andalucia6-1

Szwajcarski Stöckli który był także wymieniany w gronie faworytów do pudła, ostatecznie zajął szóste miejsce, z powodu kontuzji Fluckingera. Tak czy inaczej zadeklarowali swoją obecność w przyszłym roku.

Wśród kobiet zwycięstwo zarówno etapowe jak i w klasyfikacji generalnej przypadło Sandrze Santanyes i Claudii Galicia z Polar Racing Team. Anna Villar i Merce Pacios, które startowały jako liderki, w ostatnim etapie przyjechały na trzecim miejscu i ostatecznie zajęły drugie miejsce w generalce. Trzecie miejsce przypadło Muriel Bouhet i Susanie Alonso.

Wyścig ukończyło 644 zawodników z 716 którzy stanęli na pierwszym etapie wyścigu.