Mistrzostwa Polski na szosie - jazda indywidualna na czas

mp-szosa-gorycka

Wśród orliczek złoto wywalczyła druga wśród seniorek Gorycka. Srebrny medal zdobyła jej koleżanka z klubu Monika Żur a medal brązowy Daria Fabiszak (BCM Nowatex Uzdrowisko Dąbki Ziemia Darłowska.

- To największy sukces w mojej karierze. Zdobywałam już medale mistrzostw Polski, ale to złoto i to wśród seniorek to zdecydowanie najlepsze osiągnięcie - mówiła nowa mistrzyni Polski, Martyna Klekot.

Bardzo dobrze spisały się zawodniczki 4F E-Vive Racing Team, które zdobyły pierwszą i drugą pozycję wśród orliczek, ale także srebro w elicie. Bardzo dobrze pojechała Gorycka, której do złota zabrakło jednak 12 sekund.

W wyścigu elity mężczyzn, który był rozgrywany na 50-kilometrowej trasie zwyciężył Maciej Bodnar (na codzień jeżdżący w zagranicznym teamie Liquigas-Cannondale). O 7 sekund wyprzedził on Michała Kwiatkowskiego (też ścigającego się za granicą w Omega Pharma Quick Step) oraz swojego brata - Łukasza Bodnara (CCC Polsat Polkowice).