Slężański Mnich - Hattrick zawodników CCC

bodnarW niedzielę odbyła się oficjalna inauguracja sezonu szosowego 2011. Po finiszu z ucieczki zwyciężył Łukasz Bodnar (CCC) wyprzedzając swoich teamowych kolegów - Tomasz Smolenia i Tomasza Kiendysia, tym samym został posiadaczem żółtej koszulki lidera cyklu BGŻ Proliga 2011.

Wyścig od początku odbywał się pod dyktando zawodników CCC. Już na trzecim okrążeniu uformowała się 3-osobowa ucieczka do której dołączyło jeszcze trzech harcowników. Niestety ucieczka została zlikwidowana na ósmym okrążeniu. W międzyczasie jednak Łukaszowi udało się wygrać Premię Specjalną "Olimpiczyków z Sobótki".  Zawodnik CCC zdecydowanie miał dziś swój dzień. Dołączył do kolejnej grupy ucieczkowej, w której na 7 zawodników, przypadało aż pięciu pomarańczowych, którym udało się uzyskać kilkusekundową przewagę.

Końcówka należała jednak do Bodnara, któremu udało się przejechać kreskę na pierwszej pozycji. Niemało jednak było przy tym zamieszania, ponieważ przed zawodnikami CCC, finiszował ktoś inny. Wprowadziło to niezły zamęt w kolegium sędziowskim, które jednak szybko zorientowało się, że przed zawodnikami CCC, przejechał jeden ze zdublowanych zawodników.

Kolejny wyścig cyklu będzie miał miejsce w Warszawie - Memoriał Andrzeja Trochanowskiego rozegrany zostanie 1 maja.