Contador wygrywa wyścig dookoła Katalonii

Alberto Contador (Saxo Bank) kończąc dzisiaj  kolarski wyścig Dookoła Katalonii zapewnił sobie zwycięstwo klasyfikacji generalnej . Na ostatnim, siódmym etapie, prowadzącym z Parets del Valles do Barcelony (124,5 km), najszybszy był Francuz Samuel Dumoulin (Cofidis), który finiszował z grupy.

samuel_dumoulin
Kolejny  już raz w czołówce  przyjechał  Michał Gołaś (Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team). Przejechał linie mety jako siódmy.

Mniej więcej w połowie dystansu od peletonu odskoczyła sześcioosobowa grupka uciekinierów, w której jechał m. in. Jewgienij Pietrow (Astana). Zdołali wypracować maksymalnie niewiele ponad minutę przewagi.

Tuż przed premią górską Montjuic na 25 km przed kreską zmalała ona do około 30sek. Na trzech ostatnich rundach po Barcelonie uciekinierzy zostali wchłonięci.

Pozostali Polacy uplasowali się następująco: Błażej Janiaczyk(CCC Polsat Polkowice) finiszował na 43. miejscu, Marek Rutkiewicz (CCC Polsat Polkowice) był 45., Łukasz Bodnar (CCC Polsat Polkowice) - 66., Sylwester Szmyd (Liquigas-Cannondale) - 86.

Portugalczyk Jose Joao Pimenta Costa Mendes (CCC Polsat Polkowice) dojechał na 100. pozycji ze stratą 1.39. Jacek Morajko (CCC Polsat Polkowice) był 108., Adrian Honkisz (CCC Polsat Polkowice), a Maciej Paterski (Liquigas-Cannondale) 127. Wszyscy stracili 2.57. Na ostatniej, 153. pozycji, do mety dojechał Mariusz Witecki (CCC Polsat Polkowice) ze stratą 4.33.

W klasyfikacji generalnej wyścigu Contador wypracował 23-sekundową przewagę nad Włochem Michele Scraponim (Lampre-ISD). Dla Hiszpana to już drugie zwycięstwo  w tym sezonie. Wcześniej wygrał  wyścig Dookoła Murcii.