Od morza po góry - aktywny weekend zespołu CST

Rita Malinkiewicz wygrała w Rumi finałowy wyścig Garmin MTB Series.

Zawodniczka CST MTB Teamu wybrała się w weekend na Pomorze, aby walczyć w trzecich zawodach Garmin MTB Series 2017. Po dwóch wyścigach prowadziła w klasyfikacji generalnej i była faworytką do zwycięstwa całego cyklu.

Rita nie zawiodła i w Rumi postawiła kropkę nad i, wygrywając wyścig oraz generalkę, z czego oczywiście jest bardzo zadowolona.

- To było naprawdę ciężkie ściganie, mimo że nad morzem, to góry mają tutaj piękne - śmieje się zwyciężczyni. - Po płaskim wyścigu w Stężycy byłam lekko podłamana, ale tym razem udało mi się wygrać i zwyciężyć w całej tegorocznej edycji, z czego bardzo się cieszę - dodaje zawodniczka CST MTB Team. - Jeśli tylko zdrowie pozwoli, zawitam w przyszłym roku na Pomorze walczyć w następnej edycji Garmin MTB Series - zapewnia Rita.

Opony CST sprawdzają się również na torze

Kolejne sukcesy zawodników Copernicusa.

Przedstawiciele Akademii Kolarskiej Copernicus z medalami Mistrzostw Polski w konkurencjach nieolimpijskich na torze w Pruszkowie. Michał Gałka zdobył złoto na 500m, a Olga Wankiewicz wywalczyła srebro na 500m i brąz w scratch.

Mistrzowskie opony przetestowane

W weekend w Ustroniu odbyły się testy rowerów Merida i opon CST.

Weekendowe testy w Ustroniu za nami. Pogoda na szczęście nie odstraszyła uczestników i impreza była jak najbardziej udana. Kilkudziesięciu uczestników, którzy pojawili się w hotelu „Kolejarz Best For You”, miało okazję przetestować rowery Meridy wyposażone w najlepsze opony CST. Opinie i zadowolone twarze wskazywały, że nikt nie był zawiedziony. Miejsce, które zostało wybrane przez organizatora, zbiegło się w czasie z Beskidzkim Triathlonem Górskim, co zaowocowało także... posezonowym, towarzyskim startem drużyny CST w tych zawodach. Impreza bardzo kameralna, mająca swój urok, przypadła do gustu wszystkim, a z tego co mieliśmy okazję zaobserwować, także i tym startującym tylko na co dzień na rowerach.

W kwestii testów... warunki, jakie panowały w weekend śmiało można określić jako wymagające. Błoto, śliskie korzenie, mokre asfalty - to wszystko stanowiło idealne podłoże dla przetestowania opon z kolekcji Premium. Największe zainteresowanie budził B-Trail o fenomenalnej wadze 510g w wersji 29", a także szosowe Cito założone na nową Meridę Reacto.

Przy okazji pobytu w hotelu zawodników CST odbyło się przekazanie koszulki Mistrza Polski w Maratonie MTB, którą Darek Batek zdobył w mijającym sezonie.

o autorze

Mateusz Zoń

Od 1999 roku wyczynowo uprawia kolarstwo górskie, wielokrotnie stawał na najwyższych stopniach podium prestiżowych zawodów, także poza granicami kraju.
 Od września 2014 roku oficjalnie pełni rolę Redaktora Naczelnego velonews.pl.