Pierwszy medal dla Polski na MŚ! Kwiatkowski wraz z Team Sky na podium!

Podczas rozgrywanych w niedzielę - pierwszego dnia mistrzostw - wyścigów drużynowych na czas drużyna Team Sky zajęła trzecie miejsce - a wraz z nią nasz rodak Michał Kwiatkowski.

Doskonale też spisali się Polacy w narodowych barwach CCC Sprandi Polkowice w składzie: Taciak Mateusz, Paterski Maciej, Owsian Łukasz i Białobłocki Marcin zajmując ósme miejsce. Polsko-słowacko-niemiecki pociąg wyprzedził takie drużyny jak Bora Hansgrohe (w barwach której startował Maciej Bodnar), Astana czy Trek Segafredo.

Drużynowymi mistrzami Świata zostali kolarze Teamu Sunweb (Matthews Michael, Kragh Andersen Soren, Dumoulin Tom, Oomen Sam, Kamna Lennard, Kelderman Wilco), drugi stopień podium zajęło BMC Racing Team.

Wśród kobiet także najlepsze okazały się dziewczyny z Team Sunweb.

Nasza jedyna juniorka, Marta Jaskulska zajęła 25 pozycję w wyścigu indywidualnym na czas - a mężczyźni do lat 23 - Brożyna Piotr i Sajnok Szymon - kolejno 23 i 24 miejsce.

Gratulujemy!

Oliwia Kamińska

Fanatyczka rowerowa, zawodniczka bikejoringu. Po kilku latach wraca do mtb i... będzie także próbować swoich sił na szosie!