Mistrzostwa Europy MTB UEC - Juniorzy przecierają szlaki

Myślami jesteśmy z naszymi zawodnikami, choć fizycznie dzieli nas dosyć duża odległość. W ten weekend włoskie miasteczko Darfo Boario Terme zamieniło się w kolarskie centrum Europy. Wszystkie oczy fanów zwrócone są w tą stronę by podziwiać i kibicować swoim rodakom - zawodnikom.

Zaczynając od kategorii juniorskich - Polacy uplasowali się kolejno na 29 (Stanisław Nowak) i 31 miejscu (Mateusz Nieboras), tracąc około sześć minut do zwycięzcy - Hiszpana Jofre Cullell Estape, który finałowe 5 okrążeń pokonał w mniej niż godzinę (00:59:18.30). Polki z kolei zajęły 19 i 21 miejsce - Szpocińska Agnieszka i Świerczyńska Paulina odpowiednio 01:01:54.37 oraz 01:02:49.58 co daje około dziewięć i pół minuty straty do zwyciężczyni - Laury Stigger. Reprezentantce Austrii potrzebne było nieco ponad 53 minuty (00:53:23.27) by pokonać 4 okrążenia.

U23 - zaczynając od męskiej kategorii - zwycięstwo powędrowało do Włocha Gioele Bartolini, który sześć okrążeń pokonał w czasie 01:13:16.09, zaraz za nim jego rodak Nadir Colledani, a trzeci na mecie pojawił się Duńczyk Simon Andreassen. Wśród Polaków - 40 miejsce zajął Filip Helta z czasem 01:24:40.28 (+00:11:25), 48 był Marceli Bogusławski, wyścigu nie ukończył niestety Jakub Zamroźniak.

Wśród kobiet poniżej 23 lat najwyższy stopień podium należy do Sina Frei. Szwajcarka potrzebowała zaledwie 01:07:08.85 na 5 okrążeń. Druga i trzecia na mecie pojawiła się kolejno jej rodaczka Alessandra Keller i Holenderka Anne Tauber. Na dziesiątym miejscu ukończyła wyścig Marlena Droździok z czasem 01:13:07.51 niecałe 6 minut za zwyciężczynią (00:05:59). Trzynasta z kolei pojawiła się Magdalena Zielińska (01:15:12.04), a na 25 miejscu - Patrycja Piotrowska. Wyścigu niestety nie udało się ukończyć Gabrieli Wojtyle.

Gratulujemy wszystkim zawodnikom i zawodniczkom!

o autorze

Oliwia Kamińska

Fanatyczka rowerowa, zawodniczka bikejoringu. Po kilku latach wraca do mtb i... będzie także próbować swoich sił na szosie!