Tour de Slovenia - ostatni sprawdzian Rafała Majki przed Tour de France

Podczas gdy w większości uważani za faworytów żółtej pętli zawodnicy wybierają Criterium du Dauphine lub odbywające się obecnie Tour de Suisse, Rafał Majka postanowił sprawdzić nogę w Słowenii. Oprócz najlepszego górala poprzedniego TDF na starcie zobaczymy również Pawła Cieślika z Elkov Author. Do startu zgłoszonych zostało 19 zespołów, w tym 5 WordTourowych- Bahrajn Merida, Bora- Hansgrohe, Orica- Scott, Dimenison Data ( z Markiem Cavendish-em) oraz UAE Team Emirates.

Tour De Slovenia to krótki, czeteroetapowy wyścig kategorii 2.1 UCI, rogrywany w niełatwym terenie. O końcowej klasyfikacji w generalce powinien zadecydować 3 etap, z metą na Rogli (1474m .n.p.m, 13,7km podjazdu, średnio 7,5%).

Edycję 2016 wygrał Rein Taaramae z Team Katusha, Paweł Poljański jeżdżący wówczas w barwach Tinkoff był 26.

Edit- na zakończonym niedawno pierwszym etapie Koper- Kocevje (159km) Rafał Majka zajął 9 miejsce, Paweł Cieślik był  38. Zwyciężył teamowy kolega Majki Sam Bennet (foto powyżej). Jutro na kolarzy czeka blisko 170 km etap wokół stolicy kraju - Ljubljany, podczas którego zostaną rozegrane  dwie górskie premie 3 kategorii.