74. Tour de Pologne sneak peak preview

Kiedy odbędzie się 74. edycja Tour de Pologne już wiemy - będzie to między 29.07 a 04.08.2017. Oficjalna trasa zostanie zaprezentowana dopiero 15 maja w podwarszawskim Pruszkowie, jednak na dzisiejszym briefingu prasowym w Katowicach można było już coś więcej na jej temat usłyszeć.

Wiemy jedno - Katowice po raz kolejny zostaną sprinterską świątynią Tour'u, a trasa przejazdu kolarzy zostanie urozmaicona chociażby o Dolinę 3 Stawów, tak, aby w jak najciekawszy sposób promować zielone oblicze stolicy regionu. Oprócz Katowic, na mapie śląskich miast, przez które przejedzie kolorowy peleton Czesława Langa, znajdą się na pewno Tarnowskie Góry, Jaworzno, Bytom, Siemianowice Śląskie, a także Zabrze i Bielsko Biała. Jedno jest pewne - będzie to wyścig z większą ilością gór i będzie on preferował bardziej górali, niż sprinterów. 2017 rok to także zmiana startu oraz finiszu Tour de Pologne - miejscem rozpoczęcia będzie Kraków i jego Rynek, natomiast finał to Termy Bukovina. Nie będzie czasówki - tak na 99%.. Wszystko to oraz wiele innych ciekawych doniesień zostanie w pełni odkryte na gali w Pruszkowie. 

Póki co musimy zadowolić się jedynie serdecznym uściskiem Marcina Krupy, Prezydenta Katowic i Dyrektora Generalnego Lang Teamu, Czesława Langa, w trakcie podpisywania pamiątkowej tablicy z trasą okrążeń, które wyścig przejedzie ulicami Katowic.


o autorze

Jarosław Lesisz

Z wykształcenia polonista, z zamiłowania fan dwóch kółek i wszystkiego związanego ze sprzętem rowerowym. Współzałożyciel oraz redaktor kultowego bikepl.com, twórca największego (jak na tamte czasy) forum rowerowego.

komentarze

WiadomościWszystkie

WydarzeniaWszystkie

kontakt

velonews.pl
  • 34-300 Żywiec, Folwark 21/25
  • redakcja(USUŃ)@(USUŃ)velonews(USUŃ).pl