Karczewska edycja Northtec MTB Zimą na najwyższym poziomie

Drugi etap zimowego cyklu Northtec MTB Zimą już za nami. Ta edycja była prawdziwym sprawdzianem obecnej formy sportowej w jakiej znajdują się zawodnicy. Warunki panujące  na trasie preferowały kolarzy trenujących na świeżym powietrzu, a nie tych przesiadujących w klubach na trenażerach.

Trasa wyścigu miała wszystko czego można się spodziewać na maratonie MTB. Podjazdy i zjazdy przeplatane elementami  technicznymi czy długie i szybkie odcinki idealne do wyprzedzania. Kluczem podczas niedzielnych zmagań była jednak technika jazdy po śniegu i umiejętność opanowania emocji, gdyż biały puch na trasie występował w każdej postaci i formie.

Należy podkreślić doskonałe zaplecze w hali sportowej Karczewskiego MOSIR-u. Na miejscu dostępna była cały czas ciepła kawa i herbata oraz jak co roku podczas edycji w Karczewie doskonała grochówka. Serwis rowerów przed startem zapewnił sponsor zimowego cyklu firma Northtec. Za nami półmetek cyklu Northtec MTB Zimą. Jeszcze za wcześnie aby określić zdecydowanych liderów klasyfikacji generalnej. Przed uczestnikami III etap w Mrozach, który odbędzie się 26 lutego oraz decydujący finałowy wyścig w Długosiodle 12 marca.

Zwycięzcą na dystansie Mega został Andrzej Rozpłoch, który 40 km przejechał w czasie 01h:40m:31s. Za nim na metę wyścigu wjechał Piotr Truszczyński (01h:41m:44s). Trzecie miejsce zajął Marek Stram osiągając 01h:42m:23s. Wśród kobiet najlepsza okazała się Dorota Rajska (02h:07m:07s). Dalej w kolejności dojechały - Anna Ostrowska (02h:17m:15s) i Joanna Gumieniak (02h:17m:36s).

Na dystansie Fit zwyciężył Mariusz Krzywiej (00h:59m:52s). Tylko 2 sekundy gorszy okazała się Grzegorz Henryk Marcinkiewicz (00h:59m:54s). Trzeci dojechał Jerzy Zakrzewski (00h:59m:55s). Najlepszą zawodniczką była Justyna Tarnowska (01h:11m:59s). Na drugiej pozycji uplasowała się Aleksandra Lach (01h:23m:39s). Trzecie miejsce przypadło  Beacie Moćko (01h:24m:07s).

Najlepszy na Hobby był Eryk Kornacki, który swoje 9 km przejechał pokonał w czasie 00h:23m:37s. Pozycja druga dla Filipa Surdyka (00h:24m:11s). Ostatnie medalowe miejsce zajął Mateusz Szyszko (00h:24m:15s). Wśród płci pięknej najlepsza była Weronika Jankowska (00h:26m:52s). Za nią zameldowały się Malwina Krzyczkowska (00h:28m:04s) oraz Iga Bazan (00h:29m:48s).

o autorze

Mateusz Zoń

Od 1999 roku wyczynowo uprawia kolarstwo górskie, wielokrotnie stawał na najwyższych stopniach podium prestiżowych zawodów, także poza granicami kraju.