Bo Sagan jest tylko jeden !

Mniej niż 12 miesięcy po zdobyciu  koszulki tęczowej, Peter Sagan (Słowacja) wygrał kolejną koszulkę Mistrza, tym razem Europy.

Pomimo ograniczonego wsparcia zespołu, w swoim stylu w sprincie pod górę na Cote de Cadoudal podjął rękawicę rzuconą przez rywali i łatwo pokonał Juliana Alaphilippe (Francja) oraz Daniela Moreno (Hiszpania) którzy zajęli miejsca na podium poniżej Piotrka.

W finalnej fazie wyścigu, gdzie na walce o medale skupiała się już tylko grupa przesianych przez sito wyścigu asów zaatakował Moreno Moser, ale włoch został złapany na około dwa kilometry przed metą.

Jego rodak Davide Villella jako kolejny próbował szczęścia, ale on również został złapany przez mały peleton prowadzony przez Gianni Meersmana.

W końcowym sprincie, wszystkie oczy były zwrócone na miłościwie nam panującego Mistrza Świata. Peter Sagan nie zawiódł, przecinając linię z dużą przewagą sprinterską przed Francuzem Julianem Alaphilippe i Danielem Moreno z Hiszpanii. Samuel Dumoulin (Francja) oraz Petr Vakoč (Czechy) uzupełnili   pierwszą piątkę.

Mistrzostwa Europy 2016 - wyniki wyścigu szosowego:

1 Peter Sagan (Słowacja) 05:34:23

2 -Julian Alaphilippe (Francja) 3 -Daniel Moreno (Hiszpania) 4 -Samuel Dumoulin (Francja) 5 -Piotr Vakoc (Republika Czeska) 6 -Rui Costa (Portugalia) 7 -Tony Gallopin (Francja) 8 -Phlippe Gilbert (Belgia) 9 -Diego Ulissi (Włochy) 10 -Luis León Sánchez (Hiszpania)

o autorze

Piotr Szafraniec

Kolarz, kucharz, akrobata. Dwukrotny Mistrz Polski Dziennikarzy w kolarstwie szosowym.