Ondrej Cink najlepszy u siebie

Tydzień przed wyścigiem Pucharu Świata MTB XC w Albstadt Ondrej Cink błysnął formą u siebie. Zawodnik Multivan Merida Biking Teamu wygrał wyścig Pucharu Czech (kategoria C1) w Kutnej Horze. – To był dobry sprawdzian przed Pucharem Świata w Albstadt – powiedział Cink.

Krótko po zdobyciu brązu mistrzostw Europy XC Ondrej Cink potwierdził wysoką formę. Zawodnik Multivan Merida Biking Teamu wygrał trzeci wyścig z serii Czech Strabag Cup w Kutnej Horze (kategoria C1). Od początku wyścigu utalentowany Czech wyprzedzał kolejnych rywali. Gdy w pokonanym polu zostawił Jana Nesvadbę, najgroźniejszym konkurentem w walce o wygraną został Jan Skarnitzl, który wygrał w tym sezonie dwa pierwsze wyścigu Pucharu Czech. Tym razem musiał jednak uznać wyższość Ondreja Cinka, który finiszował z przewagą 36”.

– Zawsze miło jest wygrać wyścig kategorii C1 jak ten w Kutnej Horze, jestem bardzo zadowolony z tego zwycięstwa. To był dobry sprawdzian przed Pucharem Świata w Albstadt – powiedział zawodnik Multivan Merida Biking Teamu.

Czech Strabag Cup: Kutna Hora (C1), podium elity mężczyzn

1. Ondrej Cink, 1 godz. 37’ 48”

2. Jan Skarnitzl, + 36”

3. Jan Nesvadba, + 1’ 23

Mateusz Zoń

Od 1999 roku wyczynowo uprawia kolarstwo górskie, wielokrotnie stawał na najwyższych stopniach podium prestiżowych zawodów, także poza granicami kraju.