Kolejne znaczące zwycięstwo, tym razem w "6DAAGSE VLAANDEREN- GENT", zanotowała Małgorzata Wojtyra - Mistrzyni Polski w kolarstwie torowym.

Polka stanęła na najwyższym stopniu podium w konkurencji olimpijskiej - Omnium, pokonując mocne rywalki, między innymi Mistrzynię Belgii - Jolien D'hoore.

Wojtyra wygrała 5 z 6-ciu wyścigów wchodzących w skład Omnium i tym samym zajęła 1 miejsce w klasyfikacji generalnej.

Zawody w belgijskiej miejscowości Gent ( Flandria ) należą do najstarszych i najbardziej prestiżowych 6-cio dniówek na świecie. W tym roku odbyła się 75 edycja tej imprezy.

Dodatkowo cieszy fakt, iż swój znakomity występ zawodniczka BO-GO Sczecin przypieczętowała nowym rekordem toru, ustanowionym w wyścigu na 500m. Był to kolejny, udany sprawdzian przed zbliżającym się Pucharem Świata  w Nowej Zelandii, który odbędzie się w dniach 5 - 6 grudnia.

Mateusz Zoń

Od 1999 roku wyczynowo uprawia kolarstwo górskie, wielokrotnie stawał na najwyższych stopniach podium prestiżowych zawodów, także poza granicami kraju.