Udany start Polek w PŚ Gracii Orlovej

Bardzo udany występ zaliczyły reprezentantki Polski w Pucharze Świata w Gracii Orlovej w Czechach (2.2 UCI).

Na podium znalazły się Paulina Brzeźna - Bentkowska (TKK Pacific Nestle Fitness), która zajęła drugą pozycję oraz na trzecim miejscu Eugenia Bujak (BTC City Ljubljana). Pierwszy etap zmagań wygrała Alena Amialiusik (Velocio SRAM). Dobrą lokatę zajęła również Paula Gorycka (Reprezentacja Polski) (12.miejsce), na 25. miejscu ulokowała się Monika Brzeźna (TKK Pacific Nestle Fitness). Dobrze się spisała się juniorka Agnieszka Skalniak (TKK Pacific Nestle Fitness), 38. pozycję zajęła Klekot Martyna (Reprezentacja Polski), 42. Żur Monika (Reprezentacja Polski), 71. Wilkos Katarzyna (TKK Pacific Nestle Fitness), 99. Płosaj Nikola (Reprezentacja Polski), 112. Bacińska Agnieszka (Reprezentacja Polski), 116. Kardas Aleksandra (TKK Pacific Nestle Fitness).

Po pierwszym etapie Toruński team TKK Pacific Nestle Fitness zajmuje 5 miejsce w klasyfikacji drużyn, zaś Reprezentacja Polski ulokowała się na 9 pozycji.

Monika Żur zajęła 3 miejsce w lotnych premiach.

Puchar Świata w Gracii Orlovej - fakty

Gracia Orlova jest jednym z dłuższych zawodów w kobiecym kalendarzu kolarskim, który działa nieprzerwanie od 1987 roku. Miejsce w kalendarzu dla Gracii Orlovej jest zawsze po wiosennych klasykach, jest to 5 etapów, w czasie których góralki mogą porządnie przetestować swoje nogi przed Giro Rosa.

grafika: velofocus.com

Dzisiejsza pętla (Lichnov) liczy sobie 100km, zawiera w sobie konkretne elementy wspinaczki, profil trasy wygląda jak zęby krokodyla :) Pod górę zaczną mieć kolarki zaraz po płaskiej rundzie dookoła miasta Lichnov, trudy trasy niech Wam wskażą liczby, będzie 1500m przewyższenia na 80km!

Naszym dziewczynom dzielnie kibicujemy, trzymamy kciuki i życzymy powodzenia!