KS Luboń Skomielna Biała w Białymstoku

Bardzo dobrze zainaugurowali sezon kolarze Lubonia Skomielna Biała, gdyż każdy z uczestników sobotniej edycji Pucharu Polski zdobył swoje pierwsze punkty do klasyfikacji generalnej tej imprezy.

Najlepszy okazał się Jarosław Żur, który zajął bardzo wysokie 3 miejsce wśród juniorów młodszych.

W tej samej kategorii na 9 pozycji zameldował się Maciej Biedrończyk. Również na 9 pozycji ale w juniorach uplasował się Bartosz Dziadkowiec a Michał Bal był 18.

Jedyna zawodniczka Lubonia Agnieszka Bal w elicie kobiet uplasowała się na 7 pozycji co dało jej 6 pozycję jako zawodniczka do 23lat. W elicie mężczyzn 16 pozycję wywalczył Tomasz Bal (6 pozycja wśród zawodników U-23) a Jakub Surówka finiszował na miejscu 19.

Natomiast dzień wcześniej rozegrane zostały wyścigi sztafet, w których reprezentacja Lubonia w składzie Jakub Surówka, Tomasz Bal, Agnieszka Bal i Bartosz Dziadkowiec wywalczyła znakomite trzecie miejsce.

Mateusz Zoń

Od 1999 roku wyczynowo uprawia kolarstwo górskie, wielokrotnie stawał na najwyższych stopniach podium prestiżowych zawodów, także poza granicami kraju.