Udane zawody Kamptal Klassik w Langenlois

Wczoraj w Austriackim Langenlois - Zöbing odbył się już tradycyjnie o tej porze roku Kamptal Klassik Trophy 2015 wyścig XCO kategorii C1.

Po mocnym starcie Maja Włoszczowska niezagrożona dowiozła prowadzenie do samej mety. Za nią jechały kolejne zawodniczki, w tym Anna Szafraniec-Rutkiewicz. Na mecie Maja Włoszczowska zanotowała około 40 sekund przewagi nad Szafraniec-Rutkiewicz, która systematycznie odrabiała straty. Trzecie miejsce zajęła Jana Keseg-Stefkova. Na bardzo dobrym 5-tym miejscu zameldowała się Paula Gorycka, kolejną zawodniczką z polski była Ola Dawidowicz zajmując 11-tą lokatę.

5. Mirek Bieniasz

Wyścig elity mężczyzn był bardzo mocno obsadzony, wystarczy spojrzeć na listę wyników... Wygrał Florian Vogel z czasem 1:36.09 drugi był Karl Markt (+4 minuty 21 sek), a trzeci Ondrej Cink (+4min 45s). Najwyżej spośród polaków uplasował się Marek Konwa na 13-tym miejscu. Pozytywnym zaskoczeniem była jazda Mariusza Kozak 18-te miejsce!

Bardzo ładnie pojechał Piotr Konwa zajmując 20-te miejsce wśród Elity i 3-cie w kategorii U-23!

Bogdan Czarnota Volkswagen Samochody Użytkowe MTB Team:
Wyścigiem w Langenloisl rozpocząłem swój sezon startowy w nowych barwach. Początek wyścigu w moim wykonaniu był niezły, niestety na 3ciej rundzie przebiłem oponę, dotarcie do boksu i wymiana koła kosztowały mnie cenne minuty (dodatkowe 5 minut straty), ale postanowiłem ukończyć wyścig. Dało to 49miejsce. Był to pierwszy start w sezonie, po którym ciężko wyciągać jakieś wnioski. Wszystko układa się jak najlepiej więc i oczekiwana forma powinna przyjść, kolejny start planuję w Chorwacji.