MŚ w przełajach: 22. miejsce Mariusza Gila

Mariusz Gil zajął najlepsze miejsce z Polaków w tegorocznych przełajowych mistrzostwach świata w Taborze. Wicemistrz kraju zajął w wyścigu elity 22. lokatę.

W zmaganiach orlików wystartowało dwóch Polaków - Bartosz Mikler i Patryk Kostecki. Pierwszy z nich zdołał finiszować na 34. miejscu, a drugi zameldował się na mecie jako 42. Wygrał Belg Michael Vanthourenhout, przed swoim rodakiem Laurensem Sweeck i Stanem Godrie (Holandia).

Wyniki - U23

Dwóch biało-czerwonych stanęło także na starcie wyścigu elity - mistrz i wicemistrz Polski, czyli Marek Konwa i Mariusz Gil. Pierwszy z nich brał udział w kraksie, po której doszło w jego rowerze do defektu i stracił z tego powodu dużo czasu. Ostatecznie sklasyfikowany został na 37. miejscu, z jednym okrążeniem straty. Gil przyjechał na metę na bardzo dobrym 22. pozycji. Wygrał Mathieu van der Poel (Holandia), srebro wywalczył Wout Van Aert (Belgia), a brąz Lars Van Der Haar (Holandia).

Wyniki - elita mężczyzn

Mateusz Zoń

Od 1999 roku wyczynowo uprawia kolarstwo górskie, wielokrotnie stawał na najwyższych stopniach podium prestiżowych zawodów, także poza granicami kraju.