Polki wicemistrzyniami Europy

mistrzostwa-europy-tor-2013-apeldoorn-polki

Polki w eliminacjach wykręciły drugi czas - 4:38:229, przygrywając tylko z Brytyjkami, a wyprzedzając Rosjanki. W finale Brytyjki ponownie były lepsze i wywalczyły złoto.

W decydującym biegu, biało-czerwone pojechały o 3 sekundy szybciej niż w eliminacjach, ale to było za mało, by pokonać zawodniczki z Wielkiej Brytanii (Katie Archibald, Elinor Barker, Danielle King, Joanna Rowsell i Laura Trott), które pobiły rekord świata. Brąz zawisł na szyi Rosjanek.

Bardzo dobrze spisała się także drużyna sprinterów - Grzegorz Drejgier, Kamil Kuczyński i Krzysztof Maksel, która zajęła 5. miejsce. Wygrali Niemcy przed Francuzami i Rosjanami.

12. lokatę wywalczyli Adrian Tekliński, Rafał Jeziorski, Mateusz Nowak i Mateusz Nowaczek w wyścigu na dochodzenie. Kolejne złoto trafiło w ręce Brytyjczyków, a na pozostałych stopniach podium stanęli reprezentanci Rosji i Holandii.

Katarzyna Kirschenstein i Urszula Łoś w sprincie drużynowym kobiet zakończyły zmagania na 7. lokacie. Zwycięsko z tej rywalizacji wyszły Olga Streltsova i Elena Brejniva (Rosja). Pokonały one w finale Miriam Welte i Kristinę Vogel z Niemiec. Trzecie miejsce wywalczyły Jessica Varnish i Rebecca James.

W wyścigu punktowym startowało 4 naszych reprezentantów - Wojciech Pszczolarski i Rafał Jeziorski w wyścigu panów oraz Eugenia Bujak i Małgorzata Wojtyra w wyścigu kobiet. Obie dwójki awansowały do finału.

Jako pierwsze w finale rywalizowały kobiety. Bardzo aktywnie jechała w nim Eugenia Bujak, która zajęła 8. miejsce. Małgorzata Wojtyra uplasowała się na na 12. pozycji. Wśród mężczyzn widoczny był bardzo Wojciech Pszczolarski, który ostatecznie zajął 12. lokatę. Rafał Jeziorski nie ukończył rywalizacji.