Contour GPS

Mhmm może wyposażyć ją w GPS?

Tak też właśnie pomyślała firma Contour ze Seattle i swój flagowy model o rozdzielczości Full HD, wyposażyła w takowy właśnie odbiornik.
Jednak to nie koniec zmian. Poprawiono także co nieco w konstrukcji obudowy. W naszym przypadku, test zderzeniowy podczas Road Trophy obnażył kilka mankamentów konstrukcji oraz obsługi podczas maratonów z których filmy oglądacie. Najważniejsza rzecz to poprawiona została tylna klapka, którą trzeba było dość uważnie zamykać. W nowym modelu otrzymała ona sprężynowy zawias oraz co najważniejsze blokadę uniemożliwiającą samoczynne otwieranie. W normalnym użytkowaniu nie zaobserwowaliśmy takiego faktu, jednak przy upadku kamery z wysokości ponad metra i dużej prędkości może dojść do otwarcia klapki. Na szczęście problem został rozwiązany i karta pamięci z zapisanym materiałem filmowym oraz bateria jest już całkowicie bezpieczna.
Kolejna modyfikacja konstrukcji dotyczy już samej wygody użytkowania. W poprzednim modelu suwak włączający nagrywanie, był na równi z obudową. W naszym przypadku mocujemy kamerkę Remikowi do kasku, wykorzystując opaski kablowe (trytytki). Stabilizuje to świetnie kamerę na kasku i pozbawia jakiejkolwiek możliwości ruchu. Jednak przesunięcie suwaka w celu włączenia kamery może sprawić mały problem, ponieważ jest on mocno ściśnięty wspomnianą opaską. Problem został rozwiązany. W nowym modelu przycisk jest dużo wyższy, co umożliwia, w przypadku naszego rodzaju mocowania, przesunięcie go palcem. O fakcie załączenia kamery informuje stosowny wskaźnik umieszczony pod przyciskiem, a widoczny po jego przesunięciu. Jak widać zmian jest sporo.
Zobaczmy jednak co siedzi w środku.
Jeśli chodzi o samą kamerę to nie ma żadnych zmian. Chociaż? Jedna jest. Doszedł jeszcze jeden rodzaj pracy - zdjęcia. Kamera może zatem pracować w następujących trybach:
Full HD 1080p (1920x1080@30fps)
Tall HD 960p (1280x960@30fps)
Action HD 720p (1280x720@60fps)
Contour 720p (1280x720@30fps)
Still Photo (możemy wybrać z jaką szybkością będą wykonywane zdjęcia - 1, 2 , 5, 10, 30 lub 60)
Kąt widzenia 135 stopni (110 w trybie 1080)
Aktualizacja pozycji GPS - 1 Hz
Waga - 147g

Szczególnie ten ostatni wydaje się być ciekawy. Można kamerkę ustawić np. przy skoczni lub na mecie i mieć pewność że zostanie zarejestrowany każdy moment finiszu, z którego będziemy mogli wybrać ten 1 najlepszy.
Wracając jednak do funkcji GPS. Co to nam daje? Dość sporo. Dzięki nowej aplikacji będziemy mogli obejrzeć film a wraz z nim dołączony track GPS na Google Maps oraz obejrzeć profil trasy jaką pokonaliśmy i szybkość z jaką się przemieszczaliśmy. Brzmi ciekawie. Tak przygotowany zestaw można opublikować w sieci, dzieląc się swoim dziełem z milionami bikerów na całym świecie.

Firma zaprojektowała również kilka nowych mocowań, które w najbliższym czasie ujrzą światło dzienne. Wśród nich znajdziemy mocowanie, które pozwoli ustawić kamerę pod dowolnym kątem oraz nowe mocowanie na płaskie powierzchnie - wystarczy wsunąć kamerę w szyny, ustawić kąt pod jakim ma pracować, nacisnąć przycisk blokady i jesteś gotowy do filmowania.
Po więcej informacji odsylamy do dystrybutora - vholdr.pl

komentarze

WiadomościWszystkie

kontakt

velonews.pl
  • ,
  • redakcja(USUŃ)@(USUŃ)velonews(USUŃ).pl