Magda Sadłecka 20. w PŚ w Kanadzie

sadlecka_magdalena-ps

W mocno obsadzonych zawodach triumfowała aktualna mistrzyni świata - Catharine Pendrel (Luna ProTeam), która o 23 sekundy wyprzedziła swoją koleżankę z ekipy Amerykankę Georgię Gould. Trzecie miejsce na podium zajęła rodaczka zwyciężczyni - Marie-Helene Premont.

Czwarta na mecie ze stratą 3:16 zameldowała się Czeszka Katerina Nash (Luna Pro Team), a piąte miejsce wywalczyła Mistrzyni Europy 2012 - Norweżka Gunn Rita Dahle-Flesjaa (Multivan Merida Biking Team) - 3:26.

Jedyna Polka w zawodach Magdalena Sadłecka była 20. i straciła do Pendrel 12:41. Zawodniczka polkowickiego teamu zostanie jeszcze w Ameryce Północnej, gdzie 30 czerwca w miejscowości Windham (USA) odbędzie się kolejna edycja tego prestiżowego cyklu.

Ostatnie zawody PŚ MTB XCO zaplanowano w tym roku jeszcze przed Igrzyskami Olimpijskimi w Londynie, na 28-29 lipca we francuskim kurorcie Val d’Isere.

Do startu w Londynie trener kadry narodowej MTB nominował dwie kolarki CCC Polkowice - Maję Włoszczowską, która cztery lata temu w Pekinie została wicemistrzynią olimpijską oraz Aleksandrę Dawidowicz, która w Pekinie była 10. Obie zawodniczki w poniedziałek rozpoczęły zgrupowanie w Livigno. Do Polski powrócą na Mistrzostwa Polski MTB (6-8 lipca).

Czwarta zawodniczka naszego zespołu - Anna Szafraniec, trenuje w domu indywidualnie i wraca do pełni zdrowia po kilku urazach złamanego i skręconego na 7 śrub obojczyka. Anna także wystąpi w Kielcach.